Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanese premier waarschuwt voor enorme vluchtelingenstroom

Libanese premier waarschuwt voor enorme vluchtelingenstroom

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese waarnemend premier Najib Mikati verwacht dat een grote vluchtelingenstroom op gang komt door de Israëlische aanvallen op zijn land. Hij denkt dat wel een miljoen mensen op de vlucht kunnen slaan, op een bevolking van zo'n 5,5 miljoen.

"Het is de grootste ontheemding die ooit in Libanon heeft plaatsgevonden", zei Mikati na een noodvergadering van het kabinet. De meeste mensen vluchten uit het zuiden van het land of de oostelijke Bekavallei. Beide gebieden worden de laatste dagen veel onder vuur genomen door Israël. Ook de hoofdstad Beiroet is zwaar getroffen door luchtaanvallen. Daarbij kwam onder andere Hezbollahleider Hassan Nasrallah om het leven.

Volgens de Libanese autoriteiten zijn in nog geen twee weken zeker duizend mensen omgekomen bij de Israëlische aanvallen. Mikati houdt nog altijd hoop op een staakt-het-vuren door middel van gesprekken. Hij zei dat zijn land "geen andere optie dan de diplomatieke optie" heeft om een einde te maken aan de escalatie.

Meer uit Buitenland

VN bezorgd over situatie in Soedanese stad el-Fasher

EL-FASHER (ANP/AFP) - De VN waarschuwen voor de situatie van burgers in de Soedanese stad el-Fasher. De gewapende groepering Rapid Support Forces (RSF) zegt die stad te hebben ingenomen. Volgens secretaris-generaal van de VN António Guterres is het een "verschrikkelijke escalatie" van het conflict.

6 minuten geleden
Italië mag Nord Stream-verdachte overleveren aan Duitsland

ROME (ANP/DPA) - Italië mag een Oekraïense verdachte van de sabotage van de Nord Stream-pijpleidingen overleveren aan Duitsland. Een Italiaanse rechtbank heeft dat bepaald, nadat het hooggerechtshof een streep had gezet door een eerdere goedkeuring.

10 minuten geleden
Opnieuw arrestatiebevel tegen vastzittende burgemeester Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Ekrem Imamoglu, de burgemeester van Istanbul. Hij zit sinds maart in de gevangenis op verdenking van corruptie, maar wordt nu ook beschuldigd van "politieke spionage". Volgens critici zijn de aanklachten politiek gemotiveerd.

1 uur geleden
Orkaan Melissa in kracht toegenomen tot zwaarste categorie

KINGSTON (ANP/AFP) - Orkaan Melissa is in kracht toegenomen tot de vijfde en zwaarste categorie, met windsnelheden tot 260 kilometer per uur. Het Amerikaanse Nationaal Orkaancentrum (NHC) waarschuwt voor "catastrofale overstromingen" in Jamaica, nog voor de orkaan het Caribische eiland bereikt.

1 uur geleden
VS: aanval Israël op Gaza was geen schending van staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington de aanval die Israël zaterdag uitvoerde op Gaza niet ziet als een schending van het staakt-het-vuren. Volgens Rubio richtte de aanval zich op een lid van Islamitische Jihad dat een aanval op Israël voorbereidde.

2 uur geleden
Meer inheemse volken zonder contact met buitenwereld dan gedacht

LONDEN (ANP) - Wereldwijd zijn er zeker 196 inheemse volken die bewust geen contact hebben met de buitenwereld. Dat heeft Survival International, een organisatie die zich inzet voor de rechten van deze volkeren, in kaart gebracht in een nieuw rapport. Het zijn er meer dan volgens eerdere schattingen, die uitgingen van "ten minste honderd" groepen.

3 uur geleden
Trump zegt geen vicepresident te willen worden bij verkiezingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit uit dat hij zich als vicepresident kandidaat gaat stellen bij de volgende verkiezingen. Sommige aanhangers sporen Trump aan manieren te vinden om voor een derde ambtstermijn te gaan, ondanks dat dit volgens de grondwet verboden is. "Het is te schattig", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One, terwijl hij de mogelijkheid uitsloot.

3 uur geleden