Libanese minister spreekt van 'Israëlische agressie' na explosies
BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese minister van Informatie heeft Israël beschuldigd achter de explosies van piepers in het hele land te zitten. Hij spreekt van "Israëlische agressie" bij de ontploffingen, die zeker acht mensen het leven hebben gekost. Ook Hezbollah legt de schuld bij Israël en zweert terug te slaan. Israël heeft nog niet gereageerd.
Volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid raakten zeker 2750 mensen gewond. Op beelden van nieuwszender Al Jazeera is te zien dat de Libanese ziekenhuizen worden overspoeld met mensen die onder het bloed zitten.
Onder de gewonden zijn veel strijders van Hezbollah, liet die militante beweging weten in een verklaring. Israël zal volgens Hezbollah "zijn eerlijke straf" krijgen. Sinds het begin van de oorlog in de Gazastrook beschieten Israël en Hezbollah elkaar regelmatig met drones en raketten. In die tijd, ruim elf maanden, zijn volgens de Libanese groepering zeker 589 Hezbollahstrijders gedood.
Hezbollah werkt al lange tijd met piepers als communicatiemiddel. Leider Hassan Nasrallah riep zijn strijders een aantal maanden geleden op om geen mobiele telefoons meer te gebruiken, omdat die te makkelijk te kraken waren door de Israëliërs.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.
35 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - In Moskou is een Russische topmilitair neergeschoten. Volgens de Russische onderzoekscommissie, die de leiding heeft over onderzoeken naar zware misdaden, is luitenant-generaal Vladimir Aleksejev naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk hoe ernstig zijn verwondingen zijn.
38 minuten geledenWASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
7 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
11 uur geleden