Liander: veel meer vraag naar aardgasloze aansluitingen nieuwbouw
ARNHEM (ANP) - Voor steeds meer nieuwbouwprojecten worden aanvragen ingediend voor aardgasloze aansluitingen. Netbeheerder Liander kreeg vorig jaar voor bijna 25.000 nieuwbouwwoningen zo'n aanvraag binnen. Dat betekende op jaarbasis een stijging van 20 procent. Van alle aanvragen die Liander binnenkreeg, ging het in 69 procent van de gevallen om een aardgasloze koppeling.
Sinds 1 juli 2018 zijn netbeheerders niet langer verplicht om nieuwe huizen en kleine bedrijfspanden aan te sluiten op het aardgasnet. Sinds die datum krijgen bouwers geen vergunning meer voor bouwplannen met een aardgasaansluiting.
Dat toch niet alle aanvragen een aardgasloze aansluiting betreft, komt doordat bepaalde vergunningen voor de datum van 1 juli 2018 zijn afgegeven. Liander biedt projectontwikkelaars en woningcorporaties de kans kosteloos af te zien van eerdere aanvragen voor aardgasaansluitingen. Ook denkt de netbeheerder mee over de mogelijkheden om vergunde nieuwbouwprojecten alsnog zonder aardgas te realiseren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar meer aardgas getransporteerd dan een jaar eerder, doordat meer gas werd opgeslagen in bergingen, meer werd gebruikt in elektriciteitscentrales en omdat meer naar Duitsland werd geëxporteerd. In totaal ging het om 63,4 miljard kubieke meter gas. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe stappen van de regering-Trump richting Federal Reserve-baas Jerome Powell en de centrale bank zorgen voor geschokte reacties. In de Amerikaanse politiek, zowel vanuit Democratische als Republikeinse zijde, is afkeuring uitgesproken. Daarmee lijkt sprake van een escalatie van president Donald Trumps al langer gaande vete met de Fed-voorzitter.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In 2025 zijn er opnieuw fors meer personenvoertuigen gestolen, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). De Toyota RAV4 en Kia Sportage waren in 2025 opnieuw populair bij autodieven.
4 uur geleden