Liam Payne herdacht tijdens MTV Europe Music Awards
MANCHESTER (ANP) - Bij de MTV Europe Music Awards is zondagavond kort stilgestaan bij het overlijden van de voormalig One Direction-zanger Liam Payne. De artiest overleed vorige maand op 31-jarige leeftijd nadat hij van zijn hotelbalkon in Buenos Aires viel.
Rita Ora, die de awardshow presenteerde, noemde Payne "een van de aardigste mensen" die ze kende. "Hij had een ontzettend groot hart en was altijd de eerste om iemand te helpen. Hij bracht zoveel vreugde in elke ruimte die hij binnenliep en hij heeft zo'n stempel op deze wereld achtergelaten." Ora vroeg alle aanwezigen in de zaal en de kijkers thuis een moment te nemen om Payne te herinneren. Vervolgens werden enkele foto's van Payne op een groot scherm afgebeeld.
De MTV Europe Music Awards werden zondag uitgereikt in Manchester. De grote winnaar was Taylor Swift. De 34-jarige zangeres was de populairste artiest in vier categorieën. Andere grote prijzen waren voor Ariana Grande (Best Pop) en Sabrina Carpenter. Zij won in de categorie Best Song met haar zomerhit Espresso.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.
30 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.
46 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.
2 uur geleden