Liam Payne herdacht tijdens MTV Europe Music Awards
MANCHESTER (ANP) - Bij de MTV Europe Music Awards is zondagavond kort stilgestaan bij het overlijden van de voormalig One Direction-zanger Liam Payne. De artiest overleed vorige maand op 31-jarige leeftijd nadat hij van zijn hotelbalkon in Buenos Aires viel.
Rita Ora, die de awardshow presenteerde, noemde Payne "een van de aardigste mensen" die ze kende. "Hij had een ontzettend groot hart en was altijd de eerste om iemand te helpen. Hij bracht zoveel vreugde in elke ruimte die hij binnenliep en hij heeft zo'n stempel op deze wereld achtergelaten." Ora vroeg alle aanwezigen in de zaal en de kijkers thuis een moment te nemen om Payne te herinneren. Vervolgens werden enkele foto's van Payne op een groot scherm afgebeeld.
De MTV Europe Music Awards werden zondag uitgereikt in Manchester. De grote winnaar was Taylor Swift. De 34-jarige zangeres was de populairste artiest in vier categorieën. Andere grote prijzen waren voor Ariana Grande (Best Pop) en Sabrina Carpenter. Zij won in de categorie Best Song met haar zomerhit Espresso.
Meer uit Buitenland
ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
4 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
31 minuten geledenVARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.
37 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
4 uur geleden