Lezing boek 'De papegaaien van Moshe'
WESTKAPELLE - Op woensdag 3 mei om 19:30 uur is er in het Polderhuis in Westkapelle een lezing over het boek ‘De papegaaien van Moshe’. Dit boek is geschreven door Ineke Kievit-Broeze (voorouders Westkapelle).
De auteur zal deze avond vertellen hoe dit boek tot stand is gekomen naar aanleiding van een bijzonder verhaal van haar grootouders uit de Tweede Wereldoorlog. Zij kregen tijdens de oorlog een joods jongetje als onderduiker. Hoe was Jopie (Moshe) daar terecht gekomen en wat zijn de gevolgen van de onderduikperiode en de tijd daarna voor zo’n jongetje. Ineke heeft het allemaal uitgezocht en beroert daarbij de grote thema’s van het leven. Wat doe je in tijden van nood en waar ligt de scheidslijn tussen goed en kwaad? Door onderzoek in archieven maar ook vooral door contact met Moshe’s familie reconstrueert ze de feiten en ervaart ze de grote verbindende kracht van liefde en mensen om je heen.
Het boek ‘De papegaaien van Moshe’ zal deze avond te koop zijn voor €14,00. Toegang gratis (max.60 personen). Zaal open vanaf 19:10 uur.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.
3 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie.
5 uur geledenMIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
15 uur geledenVEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
19 uur geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
23 uur geledenVROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.
1 dag geledenMIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.
1 dag geleden