Lewandowski voor vijfde keer topscorer Bundesliga
MÜNCHEN (ANP) - Robert Lewandowski mag zich voor de vijfde keer de topscorer van de Bundesliga noemen. De Poolse spits maakte dit seizoen 34 doelpunten voor Bayern München. Alleen Gerd Müller werd vaker topscorer van de Duitse voetbalcompetitie, zeven keer.
De 31-jarige Lewandowski benutte in de laatste competitiewedstrijd tegen VfL Wolfsburg, dat met 4-0 werd verslagen, een strafschop. De Pool had op de topschutterslijst een flinke voorsprong op Timo Werner, de spits die met twee goals bij Augsburg (1-2) afscheid nam van RB Leipzig. Werner, die op 28 treffers eindigde, stapt over naar Chelsea.
Lewandowski werd in het seizoen 2013-2014 voor het eerst topscorer van de Bundesliga. Hij maakte toen twintig goals voor Borussia Dortmund. De Pool was in 2015-2016 (30 treffers), 2017-2018 (29) en 2018-2019 (22) ook de meest trefzekere speler in de Duitse topcompetitie.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
17 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
17 uur geleden