Lewandowski: Italië was ons tactisch op alle vlakken de baas
REGGIO EMILIA (ANP) - Het zelfvertrouwen bij de Poolse voetballers is in aanloop naar de thuiswedstrijd van woensdag tegen Nederland flink afgenomen. Vorige maand hield het elftal van bondscoach Jerzy Brzeczek Italië nog op 0-0. Zondag had Polen in Reggio Emilia weinig in te brengen: 2-0.
"Tactisch zag het er zwak uit bij ons, zowel aanvallend als verdedigend. Niets ging zoals het hoorde", was aanvoerder Robert Lewandowski duidelijk.
Italië, dat de nodige spelers miste, was Polen de gehele wedstrijd de baas. Jorginho benutte in de 27e minuut een strafschop. Kort voor tijd kwam de 2-0 op naam van invaller Domenico Berardi. Italië nam zo de koppositie in groep 1 van de A-divisie over en plaatst zich voor het finaletoernooi van de Nations League als woensdag ook Bosnië en Herzegovina wordt verslagen.
"Techniek is één ding, tactiek is iets anders", aldus Lewandowski, die de gehele wedstrijd speelde. "We wisten dat het langdurig hebben van balbezit de sleutel tot succes zou kunnen zijn in deze wedstrijd. Maar we hebben het de Italianen op geen enkele manier moeilijk kunnen maken. We hebben nog veel werk te doen."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko noemde het bereiken van de halve finales van de Afrika Cup "historisch", maar hij waarschuwde meteen voor te veel euforie. "We hebben nog niets", sprak hij na de winst (2-0) op Kameroen in de kwartfinales.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
13 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
20 uur geleden