Lewandowski: Italië was ons tactisch op alle vlakken de baas
REGGIO EMILIA (ANP) - Het zelfvertrouwen bij de Poolse voetballers is in aanloop naar de thuiswedstrijd van woensdag tegen Nederland flink afgenomen. Vorige maand hield het elftal van bondscoach Jerzy Brzeczek Italië nog op 0-0. Zondag had Polen in Reggio Emilia weinig in te brengen: 2-0.
"Tactisch zag het er zwak uit bij ons, zowel aanvallend als verdedigend. Niets ging zoals het hoorde", was aanvoerder Robert Lewandowski duidelijk.
Italië, dat de nodige spelers miste, was Polen de gehele wedstrijd de baas. Jorginho benutte in de 27e minuut een strafschop. Kort voor tijd kwam de 2-0 op naam van invaller Domenico Berardi. Italië nam zo de koppositie in groep 1 van de A-divisie over en plaatst zich voor het finaletoernooi van de Nations League als woensdag ook Bosnië en Herzegovina wordt verslagen.
"Techniek is één ding, tactiek is iets anders", aldus Lewandowski, die de gehele wedstrijd speelde. "We wisten dat het langdurig hebben van balbezit de sleutel tot succes zou kunnen zijn in deze wedstrijd. Maar we hebben het de Italianen op geen enkele manier moeilijk kunnen maken. We hebben nog veel werk te doen."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
2 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
8 uur geleden