Lewandowski helpt Bayern vanaf de stip in topper langs Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft een aanval van Borussia Dortmund op de eerste plaats afgeslagen. De regerend kampioen won de topper nipt: 2-3. Robert Lewandowski maakte in de 77e minuut de winnende treffer vanuit een strafschop, die Bayern kreeg na hands van Mats Hummels. Borussia-trainer Marco Rose reageerde woedend op de beslissing van de scheidsrechter en werd met een rode kaart weggestuurd.
Borussia Dortmund kende een uitstekende start. Na een lange pass van Jude Bellingham nam Julian Brandt de bal in de 5e minuut knap aan. De middenvelder zette daarna ook zijn tegenstander op het verkeerde been en schoot in de verre hoek raak. Dortmund kon maar kort van die voorsprong genieten. Hummels schoot de bal ver van zijn doel knullig tegen Thomas Müller aan. De meegekomen Lewandowski, die deze week nog naast de prijs van de Gouden Bal greep, kreeg de bal daarna en scoorde: 1-1.
Kingsley Coman bracht Bayern kort voor de rust aan de leiding. Na slecht uitverdedigen bij Dortmund, met opnieuw een slechte rol voor Hummels, schoot de Fransman hoog raak.
Haaland
Erling Haaland, na zijn invalbeurt tegen Wolfsburg van vorige week nu alweer basisspeler, nam in de 48e minuut de 2-2 (via de binnenkant van de paal) voor zijn rekening. De basisplaats van de Noor had onder meer tot gevolg dat Donyell Malen, de laatste drie duels trefzeker, op de bank begon. De oud-PSV'er kwam na een uur spelen alsnog in de ploeg.
Vermeend hands van Hummels bracht uiteindelijk de beslissing, al kon doelman Gregor Kobel de strafschop van Lewandowski nog bijna stoppen: 2-3.
Bayern München heeft na veertien speelronden 4 punten voorsprong op Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
4 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
6 uur geleden