Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lewandowski helpt Bayern vanaf de stip in topper langs Dortmund

Lewandowski helpt Bayern vanaf de stip in topper langs Dortmund

DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft een aanval van Borussia Dortmund op de eerste plaats afgeslagen. De regerend kampioen won de topper nipt: 2-3. Robert Lewandowski maakte in de 77e minuut de winnende treffer vanuit een strafschop, die Bayern kreeg na hands van Mats Hummels. Borussia-trainer Marco Rose reageerde woedend op de beslissing van de scheidsrechter en werd met een rode kaart weggestuurd.

Borussia Dortmund kende een uitstekende start. Na een lange pass van Jude Bellingham nam Julian Brandt de bal in de 5e minuut knap aan. De middenvelder zette daarna ook zijn tegenstander op het verkeerde been en schoot in de verre hoek raak. Dortmund kon maar kort van die voorsprong genieten. Hummels schoot de bal ver van zijn doel knullig tegen Thomas Müller aan. De meegekomen Lewandowski, die deze week nog naast de prijs van de Gouden Bal greep, kreeg de bal daarna en scoorde: 1-1.

Kingsley Coman bracht Bayern kort voor de rust aan de leiding. Na slecht uitverdedigen bij Dortmund, met opnieuw een slechte rol voor Hummels, schoot de Fransman hoog raak.

Haaland

Erling Haaland, na zijn invalbeurt tegen Wolfsburg van vorige week nu alweer basisspeler, nam in de 48e minuut de 2-2 (via de binnenkant van de paal) voor zijn rekening. De basisplaats van de Noor had onder meer tot gevolg dat Donyell Malen, de laatste drie duels trefzeker, op de bank begon. De oud-PSV'er kwam na een uur spelen alsnog in de ploeg.

Vermeend hands van Hummels bracht uiteindelijk de beslissing, al kon doelman Gregor Kobel de strafschop van Lewandowski nog bijna stoppen: 2-3.

Bayern München heeft na veertien speelronden 4 punten voorsprong op Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Coach Arteta gelooft in 'speciale' comeback Arsenal tegen PSG

LONDEN (ANP/AFP) - Coach Mikel Arteta gelooft nog in een comeback van Arsenal tegen Paris Saint-Germain in de Champions League. De ploeg uit Londen, op jacht naar zijn eerste titel in de grootste Europese clubcompetitie, verloor dinsdag in het eigen Emirates Stadium met 1-0 de eerste wedstrijd van de halve finales van de Franse kampioen.

31 minuten geleden
PSG boekt kleine zege bij Arsenal in eerste duel halve finale CL

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste wedstrijd tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League gewonnen. De kampioen van Frankrijk was in Londen met 1-0 te sterk voor de ploeg van Oranje-international Jurriën Timber.

4 uur geleden
Inter-coach Inzaghi kan beschikken over Dumfries tegen Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Denzel Dumfries is fit om te spelen in de halve finale van Internazionale tegen FC Barcelona in de Champions League. Dat heeft Inter-coach Simone Inzaghi gezegd op de persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd in Spanje. Federico Dimarco is eveneens weer fit, maar voor Marcus Thuram komt de wedstrijd waarschijnlijk te vroeg. Benjamin Pavard mist het duel door een enkelblessure.

11 uur geleden
Real-verdediger Rüdiger krijgt zes duels schorsing na wangedrag

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Antonio Rüdiger heeft een schorsing van zes wedstrijden gekregen vanwege zijn wangedrag tijdens de Spaanse bekerfinale. De 32-jarige Duitser liet zich gaan tijdens de verlenging van de eindstrijd tegen Barcelona, die Real Madrid met 3-2 verloor.

12 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder verdediger Mendy

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet naast verdediger Antonio Rüdiger ook Ferland Mendy de rest van het seizoen missen in de defensie. De linksback heeft volgens de club een spierscheuring in zijn rechterbovenbeen opgelopen en is waarschijnlijk minstens twee maanden niet inzetbaar.

12 uur geleden
Van Lieshout naar KNVB na laatste seizoen voetbalsters Fortuna

SITTARD (ANP) - Coach Glenda van Lieshout stapt na dit seizoen bij de voetbalsters van Fortuna Sittard over naar de KNVB. De 30-jarige oud-speelster wordt hoofdcoach van de voetbalsters van Oranje onder 16 en assistent-coach van Oranje onder 19. Fortuna stopt na drie jaar om financiële redenen met het vrouwenelftal.

15 uur geleden
NEC'er Nuytinck wacht na knieoperatie maandenlange revalidatie

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (34) is langdurig uit de roulatie. De verdediger van NEC verdraaide eerder deze maand zijn knie en is inmiddels geopereerd aan zijn kruisband. Volgens de voetbalclub uit Nijmegen wacht hem een maandenlange revalidatie.

16 uur geleden