Lewandowski helpt Bayern vanaf de stip in topper langs Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft een aanval van Borussia Dortmund op de eerste plaats afgeslagen. De regerend kampioen won de topper nipt: 2-3. Robert Lewandowski maakte in de 77e minuut de winnende treffer vanuit een strafschop, die Bayern kreeg na hands van Mats Hummels. Borussia-trainer Marco Rose reageerde woedend op de beslissing van de scheidsrechter en werd met een rode kaart weggestuurd.
Borussia Dortmund kende een uitstekende start. Na een lange pass van Jude Bellingham nam Julian Brandt de bal in de 5e minuut knap aan. De middenvelder zette daarna ook zijn tegenstander op het verkeerde been en schoot in de verre hoek raak. Dortmund kon maar kort van die voorsprong genieten. Hummels schoot de bal ver van zijn doel knullig tegen Thomas Müller aan. De meegekomen Lewandowski, die deze week nog naast de prijs van de Gouden Bal greep, kreeg de bal daarna en scoorde: 1-1.
Kingsley Coman bracht Bayern kort voor de rust aan de leiding. Na slecht uitverdedigen bij Dortmund, met opnieuw een slechte rol voor Hummels, schoot de Fransman hoog raak.
Haaland
Erling Haaland, na zijn invalbeurt tegen Wolfsburg van vorige week nu alweer basisspeler, nam in de 48e minuut de 2-2 (via de binnenkant van de paal) voor zijn rekening. De basisplaats van de Noor had onder meer tot gevolg dat Donyell Malen, de laatste drie duels trefzeker, op de bank begon. De oud-PSV'er kwam na een uur spelen alsnog in de ploeg.
Vermeend hands van Hummels bracht uiteindelijk de beslissing, al kon doelman Gregor Kobel de strafschop van Lewandowski nog bijna stoppen: 2-3.
Bayern München heeft na veertien speelronden 4 punten voorsprong op Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
18 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
18 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
18 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
19 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
21 uur geleden