Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lewandowski helpt Bayern vanaf de stip in topper langs Dortmund

Lewandowski helpt Bayern vanaf de stip in topper langs Dortmund

DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft een aanval van Borussia Dortmund op de eerste plaats afgeslagen. De regerend kampioen won de topper nipt: 2-3. Robert Lewandowski maakte in de 77e minuut de winnende treffer vanuit een strafschop, die Bayern kreeg na hands van Mats Hummels. Borussia-trainer Marco Rose reageerde woedend op de beslissing van de scheidsrechter en werd met een rode kaart weggestuurd.

Borussia Dortmund kende een uitstekende start. Na een lange pass van Jude Bellingham nam Julian Brandt de bal in de 5e minuut knap aan. De middenvelder zette daarna ook zijn tegenstander op het verkeerde been en schoot in de verre hoek raak. Dortmund kon maar kort van die voorsprong genieten. Hummels schoot de bal ver van zijn doel knullig tegen Thomas Müller aan. De meegekomen Lewandowski, die deze week nog naast de prijs van de Gouden Bal greep, kreeg de bal daarna en scoorde: 1-1.

Kingsley Coman bracht Bayern kort voor de rust aan de leiding. Na slecht uitverdedigen bij Dortmund, met opnieuw een slechte rol voor Hummels, schoot de Fransman hoog raak.

Haaland

Erling Haaland, na zijn invalbeurt tegen Wolfsburg van vorige week nu alweer basisspeler, nam in de 48e minuut de 2-2 (via de binnenkant van de paal) voor zijn rekening. De basisplaats van de Noor had onder meer tot gevolg dat Donyell Malen, de laatste drie duels trefzeker, op de bank begon. De oud-PSV'er kwam na een uur spelen alsnog in de ploeg.

Vermeend hands van Hummels bracht uiteindelijk de beslissing, al kon doelman Gregor Kobel de strafschop van Lewandowski nog bijna stoppen: 2-3.

Bayern München heeft na veertien speelronden 4 punten voorsprong op Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

4 uur geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

10 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

11 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

13 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

13 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

13 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

2 dagen geleden