Leverkusen-coach Bosz hoopt dat geschiedenis zich herhaalt
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz mikt met Bayer Leverkusen op een herhaling van het competitieslot van vorig jaar. Ook toen begon zijn ploeg als nummer 5 van de Bundesliga aan de laatste speelronde en moest nummer 4 Borussia Mönchengladbach worden achterhaald om deelname aan de Champions League veilig te stellen. "We hebben laten zien dat het mogelijk is", zei Bosz vrijdag.
Er is wel een verschil, moest de Nederlandse coach onderschrijven. "Destijds moesten ze tegen Borussia Dortmund. Dat is wellicht iets anders dan een wedstrijd tegen Hertha BSC. Maar we geloven erin." Leverkusen ontvangt zelf FSV Mainz, dat net als Hertha vrij van degradatiezorgen kan voetballen. In tegenstelling tot vorig jaar heeft Mönchengladbach nu twee punten voorsprong en heeft de ploeg aan een gelijkspel genoeg om Leverkusen voor te blijven. "Wij hebben geen keus en moeten gewoon winnen", aldus Bosz.
Meer uit Voetbal
COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
21 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
17 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
17 uur geleden