Leverkusen-coach Alonso pareert kritiek Koeman op verdediger Tah
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso is erg blij met centrale verdediger Jonathan Tah. De 28-jarige Duitser kreeg dinsdag na de interland tegen het Nederlands elftal (2-2) veel kritiek te verduren, zelfs van Ronald Koeman.
"Tah had aan alle kanten problemen met Brian Brobbey en moest veel overtredingen maken", constateerde de bondscoach van Oranje na afloop van het duel in de Nations League. "Hij wordt gewisseld in de rust en krijgt pas laat een gele kaart, want volgens mij lag hij vijf keer aan zijn shirt te trekken."
De woorden van Koeman vielen niet goed in Duitsland. Alonso kreeg er op de persconferentie voor het competitieduel met Hoffenheim vragen over. "Dat is de mening van Koeman. Mijn mening is dat Jonathan voor ons een heel belangrijke speler is. Hij was hier gisteren en ook woensdag, met een goed humeur, een goed gevoel. Ik maak mij geen zorgen."
Volgende week donderdag speelt regerend landskampioen Bayer Leverkusen in de Champions League een uitwedstrijd tegen Feyenoord.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
3 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
4 uur geleden