Leverkusen-coach Alonso pareert kritiek Koeman op verdediger Tah
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso is erg blij met centrale verdediger Jonathan Tah. De 28-jarige Duitser kreeg dinsdag na de interland tegen het Nederlands elftal (2-2) veel kritiek te verduren, zelfs van Ronald Koeman.
"Tah had aan alle kanten problemen met Brian Brobbey en moest veel overtredingen maken", constateerde de bondscoach van Oranje na afloop van het duel in de Nations League. "Hij wordt gewisseld in de rust en krijgt pas laat een gele kaart, want volgens mij lag hij vijf keer aan zijn shirt te trekken."
De woorden van Koeman vielen niet goed in Duitsland. Alonso kreeg er op de persconferentie voor het competitieduel met Hoffenheim vragen over. "Dat is de mening van Koeman. Mijn mening is dat Jonathan voor ons een heel belangrijke speler is. Hij was hier gisteren en ook woensdag, met een goed humeur, een goed gevoel. Ik maak mij geen zorgen."
Volgende week donderdag speelt regerend landskampioen Bayer Leverkusen in de Champions League een uitwedstrijd tegen Feyenoord.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
21 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
22 minuten geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
9 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
23 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 dag geleden