Leverkusen-coach Alonso pareert kritiek Koeman op verdediger Tah
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso is erg blij met centrale verdediger Jonathan Tah. De 28-jarige Duitser kreeg dinsdag na de interland tegen het Nederlands elftal (2-2) veel kritiek te verduren, zelfs van Ronald Koeman.
"Tah had aan alle kanten problemen met Brian Brobbey en moest veel overtredingen maken", constateerde de bondscoach van Oranje na afloop van het duel in de Nations League. "Hij wordt gewisseld in de rust en krijgt pas laat een gele kaart, want volgens mij lag hij vijf keer aan zijn shirt te trekken."
De woorden van Koeman vielen niet goed in Duitsland. Alonso kreeg er op de persconferentie voor het competitieduel met Hoffenheim vragen over. "Dat is de mening van Koeman. Mijn mening is dat Jonathan voor ons een heel belangrijke speler is. Hij was hier gisteren en ook woensdag, met een goed humeur, een goed gevoel. Ik maak mij geen zorgen."
Volgende week donderdag speelt regerend landskampioen Bayer Leverkusen in de Champions League een uitwedstrijd tegen Feyenoord.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
18 uur geleden