Leveranciers verkopen fors meer warmtepompen
NAARDEN (ANP) - Leveranciers van warmtepompen hebben in het derde kwartaal ruim 38.000 warmtepompen verkocht in de woningbouw. Dat komt neer op een stijging van ruim 15.000 ofwel meer dan 60 procent vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt de Vereniging Warmtepompen, de brancheorganisatie voor warmtepompleveranciers.
Voor heel 2023 verwacht de branchevereniging de eerder gestelde doelstelling van in totaal 170.000 verkochte warmtepompen te kunnen behalen. Dat zou dan een groei zijn van 60 procent in vergelijking met 2022. Hiervan neemt de nieuwbouw 50.000 voor zijn rekening. De overige 120.000 warmtepompen gaan in bestaande woningen.
Wel zal waarschijnlijk een afvlakking van de groei te zien zijn, aldus de Vereniging Warmtepompen. Zo zorgen de hoge inflatie en stijgende rentes op leningen voor meer voorzichtigheid bij klanten. Ook is de prikkel wat minder sterk door de relatief lage gasprijzen vergeleken met de energiecrisis van vorig jaar.
Nederland blijft volgens de brancheorganisatie wel op koers liggen voor het beleidsdoel van in totaal 1 miljoen warmtepompen in bestaande woningen, bovenop het aandeel in de nieuwbouw, in 2030.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.
2 uur geledenROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.
3 uur geleden