Levenslange schorsingen voor betrokkenen matchfixing in China
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese voetbalbond heeft 43 mensen, onder wie drie voormalige internationals, voor het leven geschorst wegens betrokkenheid bij matchfixing en het gokken op wedstrijden. Ook de Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho behoort tot de gestraften, aldus persbureau Xinhua.
In China is de afgelopen jaren onder president Xi Jinping corruptie in de sport, met name in het voetbal, hard aangepakt en werd een aantal topbestuurders zelfs gevangengezet. De 43 door de bond bestrafte personen maakten deel uit van een groep van meer dan honderd mensen die werden ontmaskerd in een twee jaar durend onderzoek naar illegaal gokken en wedstrijdvervalsing bij duels uit de Chinese competitie.
Xi is een voetballiefhebber die al eens zei dat het zijn droom is een WK naar zijn land te halen. Maar corruptieschandalen deden de afgelopen jaren het Chinese voetbal geen goed.
Nederlaag
Het nieuws kwam naar buiten kort voordat China het in de WK-kwalificatie opneemt tegen Saudi-Arabië en een week na het pijnlijke 7-0-verlies tegen Japan.
De Chinese voetbalbond CFA beschuldigt Son, die uitkwam voor Shandong Taishan in de Chinese Super League, van matchfixing en het aannemen van steekpenningen. De middenvelder, die op het WK van 2022 nog drie duels speelde voor Zuid-Korea, keerde eerder dit jaar terug naar zijn vaderland nadat hij bijna een jaar had vastgezeten.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
5 uur geleden