Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levenslange schorsingen voor betrokkenen matchfixing in China

Levenslange schorsingen voor betrokkenen matchfixing in China

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese voetbalbond heeft 43 mensen, onder wie drie voormalige internationals, voor het leven geschorst wegens betrokkenheid bij matchfixing en het gokken op wedstrijden. Ook de Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho behoort tot de gestraften, aldus persbureau Xinhua.

In China is de afgelopen jaren onder president Xi Jinping corruptie in de sport, met name in het voetbal, hard aangepakt en werd een aantal topbestuurders zelfs gevangengezet. De 43 door de bond bestrafte personen maakten deel uit van een groep van meer dan honderd mensen die werden ontmaskerd in een twee jaar durend onderzoek naar illegaal gokken en wedstrijdvervalsing bij duels uit de Chinese competitie.

Xi is een voetballiefhebber die al eens zei dat het zijn droom is een WK naar zijn land te halen. Maar corruptieschandalen deden de afgelopen jaren het Chinese voetbal geen goed.

Nederlaag

Het nieuws kwam naar buiten kort voordat China het in de WK-kwalificatie opneemt tegen Saudi-Arabië en een week na het pijnlijke 7-0-verlies tegen Japan.

De Chinese voetbalbond CFA beschuldigt Son, die uitkwam voor Shandong Taishan in de Chinese Super League, van matchfixing en het aannemen van steekpenningen. De middenvelder, die op het WK van 2022 nog drie duels speelde voor Zuid-Korea, keerde eerder dit jaar terug naar zijn vaderland nadat hij bijna een jaar had vastgezeten.

Meer uit Voetbal

PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

5 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

6 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

7 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

7 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

11 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

11 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

15 uur geleden