Levenslange schorsingen voor betrokkenen matchfixing in China
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese voetbalbond heeft 43 mensen, onder wie drie voormalige internationals, voor het leven geschorst wegens betrokkenheid bij matchfixing en het gokken op wedstrijden. Ook de Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho behoort tot de gestraften, aldus persbureau Xinhua.
In China is de afgelopen jaren onder president Xi Jinping corruptie in de sport, met name in het voetbal, hard aangepakt en werd een aantal topbestuurders zelfs gevangengezet. De 43 door de bond bestrafte personen maakten deel uit van een groep van meer dan honderd mensen die werden ontmaskerd in een twee jaar durend onderzoek naar illegaal gokken en wedstrijdvervalsing bij duels uit de Chinese competitie.
Xi is een voetballiefhebber die al eens zei dat het zijn droom is een WK naar zijn land te halen. Maar corruptieschandalen deden de afgelopen jaren het Chinese voetbal geen goed.
Nederlaag
Het nieuws kwam naar buiten kort voordat China het in de WK-kwalificatie opneemt tegen Saudi-Arabië en een week na het pijnlijke 7-0-verlies tegen Japan.
De Chinese voetbalbond CFA beschuldigt Son, die uitkwam voor Shandong Taishan in de Chinese Super League, van matchfixing en het aannemen van steekpenningen. De middenvelder, die op het WK van 2022 nog drie duels speelde voor Zuid-Korea, keerde eerder dit jaar terug naar zijn vaderland nadat hij bijna een jaar had vastgezeten.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
14 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
15 uur geleden