Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levenslange schorsingen voor betrokkenen matchfixing in China

Levenslange schorsingen voor betrokkenen matchfixing in China

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese voetbalbond heeft 43 mensen, onder wie drie voormalige internationals, voor het leven geschorst wegens betrokkenheid bij matchfixing en het gokken op wedstrijden. Ook de Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho behoort tot de gestraften, aldus persbureau Xinhua.

In China is de afgelopen jaren onder president Xi Jinping corruptie in de sport, met name in het voetbal, hard aangepakt en werd een aantal topbestuurders zelfs gevangengezet. De 43 door de bond bestrafte personen maakten deel uit van een groep van meer dan honderd mensen die werden ontmaskerd in een twee jaar durend onderzoek naar illegaal gokken en wedstrijdvervalsing bij duels uit de Chinese competitie.

Xi is een voetballiefhebber die al eens zei dat het zijn droom is een WK naar zijn land te halen. Maar corruptieschandalen deden de afgelopen jaren het Chinese voetbal geen goed.

Nederlaag

Het nieuws kwam naar buiten kort voordat China het in de WK-kwalificatie opneemt tegen Saudi-Arabië en een week na het pijnlijke 7-0-verlies tegen Japan.

De Chinese voetbalbond CFA beschuldigt Son, die uitkwam voor Shandong Taishan in de Chinese Super League, van matchfixing en het aannemen van steekpenningen. De middenvelder, die op het WK van 2022 nog drie duels speelde voor Zuid-Korea, keerde eerder dit jaar terug naar zijn vaderland nadat hij bijna een jaar had vastgezeten.

Meer uit Voetbal

Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

1 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

1 uur geleden
Southampton wil door met coach Eckert ondanks spionageschandaal

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.

3 uur geleden
Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

5 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

16 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

16 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

17 uur geleden