Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levenslang geëist voor vier moorden in gezin Etten-Leur

Levenslang geëist voor vier moorden in gezin Etten-Leur

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Breda een levenslange celstraf geëist tegen Onur K. Hij zou op 27 maart vorig jaar in Etten-Leur zijn vrouw (31), moeder (65), zoon (6) en dochter (2) hebben vermoord.

Onur K. (34) heeft alleen de moord op zijn moeder bekend. De andere drie moorden zijn door onbekende anderen gepleegd, verklaarde K. Volgens de officier van justitie echter heeft hij de vier eerst zware pijnstillers toegediend. Daarna zou hij ze "één voor één" met handen en snoeren hebben gewurgd.

Het komt in Nederland zeer weinig voor dat levenslang wordt geëist in zaken zonder crimineel of terroristisch oogmerk.

Toerekeningsvatbaar

K. is door gedragsdeskundigen onderzocht, maar die konden geen stoornis vinden die van invloed kan zijn geweest bij het misdrijf. Volgens justitie moet hij daarom volledig toerekeningsvatbaar worden gehouden voor de moorden. "Na de moorden doet hij alsof er niets gebeurd is. Terwijl de lichamen boven liggen appt hij kennissen dat ze ziek zijn. Hij stuurt naar familie zelfs een foto van de lichamen, alsof ze liggen te slapen."

De man had in de tijd van de moorden zware gokschulden. Daardoor kwam hij ook privé in de penarie en moest hij zijn huis verkopen. Volgens K. was hij in contact gekomen met buitenlanders, van wie hij tegen een torenhoge rente geld kon lenen, 620.000 euro. Mogelijk zouden zij achter de moord op zijn vrouw en kinderen zitten, verklaarde hij bij de politie. Woensdag bij de rechtbank beriep hij zich telkens op zijn zwijgrecht.

Verklaring

K. verklaarde verder dat hij na het aantreffen van de lichamen z’n moeder had gebeld. Die was gekomen en reageerde hysterisch. Daarop bracht K. haar om het leven. Bij de politie: "Na de dood van mijn vader rouwde ze twee jaar lang. Met de gedachte om haar die pijn nu te besparen, heb ik haar om het leven gebracht."

Justitie deed de verklaring van K. af als ongeloofwaardig. Er zijn door de politie ook geen aanwijzingen gevonden voor de betrokkenheid van andere personen bij de moorden. De woning zat gewoon op slot en er is alleen DNA van de verdachte en de slachtoffers gevonden. Wat er wel precies is gebeurd en wat het motief was, blijft onduidelijk. "Ogenschijnlijk omdat hij geen uitweg zag uit z’n financiële situatie en geen gezichtsverlies wilde lijden."

De oma van de kinderen en moeder van de vrouw reageerde via een videoverbinding vanuit Turkije zeer emotioneel. "Geef hem de hoogste straf." K. reageerde niet. De advocaat van de verdachte pleit later woensdagmiddag. Wanneer de uitspraak is, is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

1 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

3 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

4 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

5 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

5 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

9 uur geleden
Verkenner adviseert coalitie PRO en D66 in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.

9 uur geleden