Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Levend Erfgoed' in de schijnwerpers tijdens Open Monumentendag 2023

'Levend Erfgoed' in de schijnwerpers tijdens Open Monumentendag 2023

MIDDELBURG - Op zaterdag 9 en zondag 10 september openen weer duizenden monumenten gratis hun deuren voor het grote publiek, tijdens de 37ste editie van de VriendenLoterij Open Monumentendag. Het landelijke thema is bekend. Met de focus op ‘Levend Erfgoed’ wil de organisatie een breed publiek kennis laten maken met immaterieel erfgoed. Bijzonder aan deze editie is de grootschalige publieksopening, die op de vrijdag voorafgaand aan het Open Monumentendag weekend zal plaatsvinden in de binnenstad van Zwolle.

Dit jaar is het twintig jaar geleden dat het UNESCO Verdrag voor de Bescherming van het Immaterieel Cultureel Erfgoed is gesloten, en dat wordt gevierd door het thema ‘Levend Erfgoed’ te koppelen aan Open Monumentendag. Immaterieel erfgoed, of ‘Levend Erfgoed’, staat voor de culturele gebruiken, tradities en ambachtelijke vaardigheden die mensen van huis uit hebben meegekregen en die zij op hun beurt weer doorgeven. Dit erfgoed is voortdurend in beweging en verandert met de tijd mee. Levend erfgoed is, zonder dat we ons dat realiseren, vaak ook verbonden met monumenten. Tijdens de 37ste editie van Open Monumentendag wordt deze vorm van erfgoed in en rondom de opengestelde monumenten in het hele land extra zichtbaar gemaakt.

Zeeland
Ook in Zeeland zijn er weer allerlei monumenten te bezoeken. Denk aan kerken, molens en bijzondere panden. Er zijn ook historische wandelingen, lezingen en meer. Je vindt het overzicht op https://www.openmonumentendag.nl.

Meer uit Beveland

Briljanten huwelijk voor Goese echtpaar Verdonk-Kopmels

GOES - Het echtpaar Verdonk-Kopmels uit Goes was maandag 9 juni precies 65 jaar getrouwd. Burgemeester Cees van den Bos feliciteerde het echtpaar een dag later met hun briljanten huwelijksfeest. Hij nam een mooi verrassingspakket voor ze mee.  

2 uur geleden
Eindexamenleerlingen in spanning: geslaagd of gezakt

GOES - Voor duizenden eindexamenleerlingen in Zeeland is het vandaag een spannende dag: ze horen of ze geslaagd of gezakt zijn. Wij hopen veel vlaggen te zien! Je mag een leuke foto van jezelf met naam, woonplaats, school en welk diploma je hebt sturen naar internetbode.nl/geslaagd. 

5 uur geleden
Burendag 2025: Organiseer jij een activiteit voor jouw buurt?

REIMERSWAAL - Buren kunnen zich vanaf vandaag inschrijven voor Burendag 2025. Dit jaar viert deze landelijke traditie haar twintigste editie! Opnieuw slaan Douwe Egberts en het Oranje Fonds de handen ineen om van Burendag 2025 een feest van verbinding te maken. Zet het alvast in je agenda: in het weekend van 27 september is het weer tijd voor een feest met je buren.  

23 uur geleden
Informatiebijeenkomsten dijkversterking Zak van Zuid-Beveland

HOEDEKENSKERKE - Waterschap Scheldestromen werkt aan de dijkversterking Zak van Zuid-Beveland. De dijk moet versterkt worden om te voldoen aan de wettelijke normen voor waterveiligheid. Het waterschap vindt het van groot belang om omwonenden, betrokkenen en andere geïnteresseerden goed te informeren en actief te betrekken in de voorbereiding van het dijkversterkingsproject.

1 dag geleden
Hooikoorts belemmert buitenspelen bij veel kinderen

REIMERSWAAL - Op woensdag 11 juni is het weer Nationale Buitenspeeldag. Door het hele land en dus ook in Zeeland worden straten afgesloten voor verkeer en omgetoverd tot speelplaatsen. Een dag waarop kinderen onbezorgd kunnen buitenspelen en bewegen. Toch is dat niet voor iedereen vanzelfsprekend.

1 dag geleden
Motorrijdster gewond bij aanrijding in Goes

GOES - Een motorrijdster is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een fietser in Goes. Het ongeval vond rond 12.20 uur plaats op de kruising van de Piet Heinstraat en de Van de Spiegelstraat, niet ver van het NS-station.

2 dagen geleden
Verdachte goederen in Kamperland

KAMPERLAND - De politie heeft maandagavond bij De Banjaard in Kamperland een aantal goederen aangetroffen waarvan de herkomst onbekend is. De spullen werden onder verdachte omstandigheden gevonden.

2 dagen geleden