Letitia de Jong ook snel op 1000 meter, Ter Mors stijgt met stip
HEERENVEEN (ANP) - Letitia de Jong heeft bij de NK sprint in Heerenveen ook de eerste 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster van Team IKO zegevierde in een tijd van 1.14,75. Olympisch kampioene Jorien ter Mors reed de tweede tijd (1.15,07) en Ireen Wüst eindigde als derde (1.15,33).
De Jong won eerder de 500 meter met een tijd van 37,92. In het klassement na twee afstanden heeft De Jong een marge van 0,67 seconden op Ter Mors opgebouwd voor de tweede 500 meter op zondag. Wüst staat derde, op 0,83 van haar levenspartner De Jong.
Bij de NK sprint is nog één ticket te verdienen voor de WK sprint eind februari in Hamar. Jutta Leerdam en Letitia de Jong zijn daarvoor al geplaatst. Leerdam ontbreekt dit weekeinde als titelhoudster in Heerenveen. Indien De Jong de Nederlandse titel wint, mag de nummer 2 van de NK naar de WK in Noorwegen. Ter Mors, zesde op de 500 meter (38,43), wil haar tot dusver teleurstellende seizoen met een WK-ticket alsnog een positieve wending geven.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
8 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
8 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
8 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
9 uur geleden