Letitia de Jong ook snel op 1000 meter, Ter Mors stijgt met stip
HEERENVEEN (ANP) - Letitia de Jong heeft bij de NK sprint in Heerenveen ook de eerste 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster van Team IKO zegevierde in een tijd van 1.14,75. Olympisch kampioene Jorien ter Mors reed de tweede tijd (1.15,07) en Ireen Wüst eindigde als derde (1.15,33).
De Jong won eerder de 500 meter met een tijd van 37,92. In het klassement na twee afstanden heeft De Jong een marge van 0,67 seconden op Ter Mors opgebouwd voor de tweede 500 meter op zondag. Wüst staat derde, op 0,83 van haar levenspartner De Jong.
Bij de NK sprint is nog één ticket te verdienen voor de WK sprint eind februari in Hamar. Jutta Leerdam en Letitia de Jong zijn daarvoor al geplaatst. Leerdam ontbreekt dit weekeinde als titelhoudster in Heerenveen. Indien De Jong de Nederlandse titel wint, mag de nummer 2 van de NK naar de WK in Noorwegen. Ter Mors, zesde op de 500 meter (38,43), wil haar tot dusver teleurstellende seizoen met een WK-ticket alsnog een positieve wending geven.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
3 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
6 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
1 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
16 uur geleden