
LET OP: Thoolse bejaarden wederom slachtoffer van babbeltruc met bankpas
THOLEN - De politie kreeg half maart al verschillende meldingen van een babbeltruc waarbij criminelen mensen hun bankpas afhandig maken. De slachtoffers zijn allemaal op hoogbejaard.
Mensen in onder andere Woensdrecht, Tholen en Bergen op Zoom zijn allemaal op dezelfde manier benaderd. Ze krijgen een telefoontje van de criminelen die zich voordoen als medewerkers van de bank. Er wordt verteld dat er iets mis is met de bankpas van de slachtoffers. Ze bieden vervolgens aan om de bankpas te komen ophalen en ze geven de mensen vervolgens een code zodat de pas zogenaamd veilig kan worden opgehaald. Als de pas wordt opgehaald wordt er ook nog gevraagd naar de pincode. Daarna wordt de bankrekening geplunderd.
Alert zijn, Bescherm jezelf en Check altijd
Cybercriminelen gaan professioneel te werk. Ze gebruiken bijvoorbeeld technieken die callcenters ook gebruiken. Verder zijn ze handig in babbeltrucs en hebben ze soms veel gegevens over hun slachtoffers. Zo kan de cybercrimineel zich voordoen als de bank, een instantie, uw dochter of zoon of een andere zogenaamde bekende die u vertrouwt. Het zijn vaak onverwachte, ongebruikelijke verzoeken en bijna altijd voorzien van spoed. Uw bank zal u nooit onder druk zetten zo snel mogelijk te handelen. Een bank heeft namelijk zelf de mogelijkheid om een rekening te blokkeren als dat nodig is. Komt een leidinggevende aan de lijn? Let op, dat is ook een oplichter die in het complot zit. Ga hier niet in mee en verbreek meteen de verbinding, dat is helemaal niet onfatsoenlijk!
U kunt de kans verkleinen dat u slachtoffer wordt. Hanteer dan de ABC-regels.
A = alert blijven
- Te mooi om waar te zijn, is niet oké
- Blijf op de hoogte
- Klik nooit zomaar op een link
B = beveilig jezelf
- Blijf up-to-date met updates op uw apparaat
- Gebruik sterke wachtwoorden
- Gebruik actuele anti-virus programma’s
- Maak offline back-up’s
C = check altijd
- Vertrouw je het niet, verbreek direct het contact
- Controleer de contactgegevens van de afzender op een vertrouwde website van bijvoorbeeld uw bank.
Aangifte doen
Bent u onverhoopt toch slachtoffer geworden van cybercrime. Doe dan altijd aangifte bij de politie! Daarvoor belt u 0900-8844. U kunt ook aangifte doen van helpdeskfraude op de politie website www.politie.nl, dit gaat dus bijvoorbeeld over oplichting om uw bankgegevens te krijgen.
Als er genoeg aanleiding en bewijs is, kunnen we daders van cybercrime opsporen en vervolgen. Als we niet direct een onderzoek kunnen starten, is uw aangifte nog steeds heel belangrijk. Want we verzamelen en analyseren informatie uit aangiftes altijd. Dit helpt ons om cybercrime beter te bestrijden.[n]
Meer uit Tholen
THOLEN - Charel Wolvekamp en Marlies Draaijer organiseren voor de vijfde keer het Thools Bierfestival. Bezoekers kunnen op zaterdag 4 oktober in de Gasthuiskapel van Tholen genieten van tientallen bieren, livemuziek en eten.
57 minuten geledenTHOLEN - Het is weer tijd voor de Thoolse fietstocht. Fietsers van alle leeftijden kunnen op vrijdag 19 september kiezen uit verschillende routes en startlocaties. Deelname is helemaal gratis.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De 20e editie van de Voetbalschool Sint Philipsland is volledig volgeboekt. Afgelopen woensdag schreven meer dan 100 kinderen zich in binnen slechts vijf uur, een nieuw record voor het driedaagse voetbalevenement.
1 dag geledenANNA JACOBAPOLDER - Op de begraafplaats Langeweg in Anna Jacobapolder wordt vrijdagmiddag een eerbetoon gebracht aan verzetsheld Piet Avontuur. Hij overleed samen met andere slachtoffer tijdens een Duitse aanval in 1945. Doedelzakband Deep Respect Pipes & Drums verzorgt daarbij de muziek. Ook burgemeester Marleen Sijbers zal aanwezig zijn.
2 dagen geledenZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.
3 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.
4 dagen geleden