Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LET OP: Thoolse bejaarden wederom slachtoffer van babbeltruc met bankpas

LET OP: Thoolse bejaarden wederom slachtoffer van babbeltruc met bankpas

THOLEN - De politie kreeg half maart al verschillende meldingen van een babbeltruc waarbij criminelen mensen hun bankpas afhandig maken. De slachtoffers zijn allemaal op hoogbejaard.

Mensen in onder andere Woensdrecht, Tholen en Bergen op Zoom zijn allemaal op dezelfde manier benaderd. Ze krijgen een telefoontje van de criminelen die zich voordoen als medewerkers van de bank. Er wordt verteld dat er iets mis is met de bankpas van de slachtoffers. Ze bieden vervolgens aan om de bankpas te komen ophalen en ze geven de mensen vervolgens een code zodat de pas zogenaamd veilig kan worden opgehaald. Als de pas wordt opgehaald wordt er ook nog gevraagd naar de pincode. Daarna wordt de bankrekening geplunderd.

Alert zijn, Bescherm jezelf en Check altijd

Cybercriminelen gaan professioneel te werk. Ze gebruiken bijvoorbeeld technieken die callcenters ook gebruiken. Verder zijn ze handig in babbeltrucs en hebben ze soms veel gegevens over hun slachtoffers. Zo kan de cybercrimineel zich voordoen als de bank, een instantie, uw dochter of zoon of een andere zogenaamde bekende die u vertrouwt. Het zijn vaak onverwachte, ongebruikelijke verzoeken en bijna altijd voorzien van spoed. Uw bank zal u nooit onder druk zetten zo snel mogelijk te handelen. Een bank heeft namelijk zelf de mogelijkheid om een rekening te blokkeren als dat nodig is. Komt een leidinggevende aan de lijn? Let op, dat is ook een oplichter die in het complot zit. Ga hier niet in mee en verbreek meteen de verbinding, dat is helemaal niet onfatsoenlijk!

U kunt de kans verkleinen dat u slachtoffer wordt. Hanteer dan de ABC-regels.

A = alert blijven

- Te mooi om waar te zijn, is niet oké

- Blijf op de hoogte

- Klik nooit zomaar op een link

B = beveilig jezelf

- Blijf up-to-date met updates op uw apparaat

- Gebruik sterke wachtwoorden

- Gebruik actuele anti-virus programma’s

- Maak offline back-up’s

C = check altijd

- Vertrouw je het niet, verbreek direct het contact

- Controleer de contactgegevens van de afzender op een vertrouwde website van bijvoorbeeld uw bank.

Aangifte doen

Bent u onverhoopt toch slachtoffer geworden van cybercrime. Doe dan altijd aangifte bij de politie! Daarvoor belt u 0900-8844. U kunt ook aangifte doen van helpdeskfraude op de politie website www.politie.nl, dit gaat dus bijvoorbeeld over oplichting om uw bankgegevens te krijgen.

Als er genoeg aanleiding en bewijs is, kunnen we daders van cybercrime opsporen en vervolgen. Als we niet direct een onderzoek kunnen starten, is uw aangifte nog steeds heel belangrijk. Want we verzamelen en analyseren informatie uit aangiftes altijd. Dit helpt ons om cybercrime beter te bestrijden.[n]

Meer uit Tholen

Rioolonderhoud Sint-Annaland kan geur en opkomend water in huis veroorzaken

SINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.

1 uur geleden
Brandweer blust felle rietbrand langs Rijksweg: Mogelijk aangestoken

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.

17 uur geleden
Aan de keukentafel met Tony en Jannie van Chastelet: ‘Sportscholen als deze worden steeds zeldzamer’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.

21 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Sint-Pancratiuskerk torent boven Poortvliet uit’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen. 

1 dag geleden
Koningsdag Tholen 2026: Ringrijden en vuurwerkshow zijn weer de smaakmakers

THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.

1 dag geleden
Bewust omgaan met kleding en afval: Zero Waste Week komt naar Tholen

THOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.

2 dagen geleden
Opening zwembad De Spetter later door schade aan het tegelwerk

THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.

2 dagen geleden