Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leraar Kevin ondersteunt leerlingen St. Anthonius bij First Lego League: 'Zijn beter dan verwacht'

Leraar Kevin ondersteunt leerlingen St. Anthonius bij First Lego League: 'Zijn beter dan verwacht'

OUD-VOSSEMEER - Kevin Raets werkt als leerkracht in groep 7 en 8. Hij heeft zelf erg veel interesse in Lego én in techniek. Zijn enthousiasme kan hij goed overbrengen naar de kinderen uit zijn klas, want alle 18 kinderen doen mee aan dit nieuwe project: First Lego league.

Op ‘t Rijks in Bergen op Zoom werd er een oefendag georganiseerd vanuit STO (Sterk techniek onderwijs). “Daar deden wij toen ook nog aan mee”, aldus Kevin. “Daar maakte we voor het eerst kennis met een robot en het programmeren ervan.” Kevin werd hier zelf heel enthousiast van. Hij ging dan ook volop aan de slag met het programmeren en bouwen van een robot van de Lego League.

“Ik vond het zó gaaf dat ik meteen naar Leonie ben gegaan en heb voorgesteld om met de klas ook mee te doen aan de First Lego league”, vertelt Kevin. “We zijn begonnen met een basisset die we opgestuurd hebben gekregen. Hier hebben we zelf eigenlijk niets extra’s aan toegevoegd.” Kevin legt uit dat de kinderen uit de klas liever op school wilden blijven om aan dit project te werken, dan naar huis zouden gaan. “Alle kinderen uit de klas mochten elke dag tot 16.00 uur op school blijven om met z’n allen aan het project te werken.” En dat harde doorwerken wierp zijn vruchten af. Het team werd maar liefst tweede bij de regionale finales en eerste met hun robotprestatie. “Bij een oefenwedstrijd dacht ik dat we misschien wel aan de regiowedstrijden konden meedoen, maar dat we eerste zouden worden, is beter dan ik had verwacht.”

Meer uit Tholen

Hier moet je vrijdag staan om niks te missen van de verlichte trekkertocht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.

8 uur geleden
Herdertjestocht met zes scènes uit het kerstverhaal door Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers. 

12 uur geleden
Tholen knalt het jaar weer op traditionele wijze uit met carbidschieten

THOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.

1 dag geleden
Deurloo stelt vragen over onderhoud en nieuwe afsluitingen Thoolse brug

THOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.

1 dag geleden
Gesprekken Nieuwland en WHS lopen op niets uit, trainer vertrekt aan einde seizoen

SINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.

1 dag geleden
Roest ontdekt: Tholensebrug zes avonden en nachten dicht voor onderhoud

THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.

2 dagen geleden
Dit is hoe Tholenaren hebben gestemd voor de NPO Radio 2 Top 2000

THOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd. 

2 dagen geleden