
Leo Wolterman benoemd tot ere-voorzitter reddingsbrigade
MIDDELBURG - Leo Wolterman (53) is woensdagavond benoemd tot ere-voorzitter van de Middelburgse reddingsbrigade. Wolterman nam na maar liefst 30 jaar afscheid als voorzitter van de Van Dixhoornbrigade.
Leo was zelf 7 jaar oud toen hij lid werd van de brigade, vanaf zijn 13e liep hij strandwacht en twee jaar later gaf hij les in het zwembad. Al snel speelde de Middelburger een prominente rol binnen de vereniging en in 1992 werd hij zelfs voorzitter van de club. De reddingsbrigade bezorgde Leo ook de liefde van zijn leven: Wendy. Toen de twee trouwden, stond voor het stadhuis een reddingsboot met daarin een hoop jeugdleden van de brigade.
Onderscheiding
Na 30 jaar vond Leo het tijd om het voorzitterschap over te dragen. Woensdagavond werd Roland de Jong (35) tijdens de Algemene Ledenvergadering gekozen als nieuwe voorzitter. De brigade liet Leo’s afscheid als voorzitter - hij blijft nog wel actief binnen de vereniging - niet onopgemerkt voorbijgaan. Na voordracht door het bestuur werd door de leden ingestemd met het benoemen van Leo tot ere-voorzitter. In maart 2017 kreeg hij vanwege al zijn werkzaamheden voor de brigade al een Koninklijke Onderscheiding.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Zaterdag 10 mei vond in Kapelle de Regiofinale plaats voor teams in supplement E. Het combinatieteam MTV/GV Koudekerke had zich geplaatst door de twee plaatsingswedstrijden te winnen.
4 uur geledenMIDDELBURG - In het weekend van 3 en 4 mei heeft de Middelburgse karter Guillermo van Pamelen een derde plaats bemachtigd op het open Duits kampioenschap. Vanuit heel de wereld kwamen meer dan 200 deelnemers uit o.a. Duitsland, Nederland, België, Zweden, USA, Polen, Engeland, Spanje, Denemarken, Hongarije, Oostenrijk, Filipijnen, India en Frankrijk naar Grimma.
12 uur geledenZOUTELANDE - Woningcorporatie Zeeuwland start deze maand met de vernieuwing van appartementengebouw De Tienden in Zoutelande.
13 uur geledenARNEMUIDEN - De brandweer van Arnemuiden heeft zaterdag de tweede plaats behaald bij de Gewestelijke brandbestrijdingswedstrijden in Wolphaartsdijk.
1 dag geledenMIDDELBURG - Op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg is zaterdag, in aanwezigheid van honderden nabestaanden, een monument onthuld voor de 45 Molukse militairen van de KNIL (Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger) die hier begraven zijn. "Mijn vader zou dit prachtig hebben gevonden", vertelt Coen Lawalata (74). "Het is laat, maar eindelijk is er erkenning voor de moed en daden van mijn vader en de andere KNIL-militairen die streden voor Nederland."
1 dag geledenWESTKAPELLE- De vrijwillige brandweer van Westkappele is in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen om een buitenbrand te bestrijden. Aan de Achillesweg stond een aantal autobanden in brand. De brand was snel onder controle. Het is onduidelijk waardoor de brand ontstaan is.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Zondag (11 mei) is er een bijzonder, gratis toegankelijk concert in de Doopsgezinde kerk in Middelburg, in het teken van moederdag.
3 dagen geleden