Lengte Europese vakantiefiles begint te slinken
DEN HAAG (ANP) - Op de Europese wegen is het zaterdag aan het begin van de middag wel druk, maar de files nemen geleidelijk af. Op de Autoroute du Soleil, de A7 richting het zuiden van Frankrijk, stond in de ochtend een lange file tussen Vienne en Orange, die automobilisten een vertraging van 3,5 uur opleverde. Dat is nu nog 1 uur en 50 minuten en is in snel tempo terug aan het lopen, zegt een woordvoerder van de ANWB. Hij ziet dat de drukte zich verder naar het zuiden verplaatst.
Ook bij een aantal tunnels in Oostenrijk en Zwitserland is veel verkeer. Bij de Gotthardtunnel tussen Zwitserland en Italië is de wachttijd anderhalf uur. Bij de Karawankentunnel tussen Oostenrijk en Slovenië gaat het volgens de ANWB de goede kant op, de wachttijd bedraagt er nog zo'n drie kwartier.
De grootste verkeersdrukte in Frankrijk wordt over een week verwacht. Het populaire vakantieland beleeft dan zijn eerste echte zwarte zaterdag, zo is te zien in een vooruitblik van de Franse verkeersdienst Bison Futé. Miljoenen Fransen gaan die dag met vakantie. Omdat er dan ook veel vakantiegangers uit onder meer Nederland naar het zuiden rijden, is dat een recept voor urenlange files.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken.
29 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
5 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
5 uur geleden