Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lengte Europese vakantiefiles begint te slinken

Lengte Europese vakantiefiles begint te slinken

DEN HAAG (ANP) - Op de Europese wegen is het zaterdag aan het begin van de middag wel druk, maar de files nemen geleidelijk af. Op de Autoroute du Soleil, de A7 richting het zuiden van Frankrijk, stond in de ochtend een lange file tussen Vienne en Orange, die automobilisten een vertraging van 3,5 uur opleverde. Dat is nu nog 1 uur en 50 minuten en is in snel tempo terug aan het lopen, zegt een woordvoerder van de ANWB. Hij ziet dat de drukte zich verder naar het zuiden verplaatst.

Ook bij een aantal tunnels in Oostenrijk en Zwitserland is veel verkeer. Bij de Gotthardtunnel tussen Zwitserland en Italië is de wachttijd anderhalf uur. Bij de Karawankentunnel tussen Oostenrijk en Slovenië gaat het volgens de ANWB de goede kant op, de wachttijd bedraagt er nog zo'n drie kwartier.

De grootste verkeersdrukte in Frankrijk wordt over een week verwacht. Het populaire vakantieland beleeft dan zijn eerste echte zwarte zaterdag, zo is te zien in een vooruitblik van de Franse verkeersdienst Bison Futé. Miljoenen Fransen gaan die dag met vakantie. Omdat er dan ook veel vakantiegangers uit onder meer Nederland naar het zuiden rijden, is dat een recept voor urenlange files.

Meer uit Binnenland

Rookpluim natuurbrand Veluwe bereikt Engeland

DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.

38 minuten geleden
Burgemeester Nunspeet: klaar voor evacuatie als het moet om brand

'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.

39 minuten geleden
Luchtmacht breidt inzet bij brand uit: vijf helikopters in actie

'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.

1 uur geleden
Brand 't Harde nog niet onder controle

'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.

1 uur geleden
Meerdere wegen in omgeving 't Harde dicht door natuurbrand Veluwe

'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.

2 uur geleden
Natuurbrand in bos bij Den Ham in Overijssel

DEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.

2 uur geleden
Natuurbrand 't Harde ontstond tijdens oefening op schietterrein

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.

4 uur geleden