Leidse farmaceut Janssen gaat van naam veranderen
LEIDEN (ANP) - Farmaceut Janssen, met grote vestigingen in Leiden, gaat van naam veranderen. Het Amerikaanse moederconcern Johnson & Johnson heeft besloten dat de farmaceutische activiteiten op termijn door het leven gaan als Johnson & Johnson Innovative Medicine. Wanneer de farmaceut in Nederland precies deze nieuwe naam krijgt, is nog niet bekend.
Janssen verkreeg tijdens de coronapandemie grote bekendheid omdat het een eigen coronavaccin had ontwikkeld. De naam Janssen verwijst naar de Belgische dokter Paul Janssen, die de farmaceut in de jaren vijftig oprichtte. Inmiddels is de onderneming al meer dan een halve eeuw onderdeel van Johnson & Johnson. Met de naamsverandering, die zeer geleidelijk wordt doorgevoerd, willen de Amerikanen de samenhang tussen de farmaceutische en medische technologie-activiteiten beter benadrukken.
Vorige maand werd bekend dat Janssen voornemens is om zijn vaccinafdeling in Leiden voor een groot deel te sluiten, omdat het bedrijf zich meer wil gaan richten op andere, nieuwe behandelmethodes. Hoe de onderneming dit precies wil aanpakken en hoeveel banen er op de tocht staan, is nog niet definitief besloten. In Leiden telt Janssen ongeveer 2500 werknemers. Ongeveer een kwart van hen is onderdeel van de afdeling infectieziekten en vaccins. Verder heeft Janssen in Nederland ook nog een vestiging in Breda. Daar werken ongeveer 250 mensen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
9 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
10 uur geleden