Leidse farmaceut Janssen gaat van naam veranderen
LEIDEN (ANP) - Farmaceut Janssen, met grote vestigingen in Leiden, gaat van naam veranderen. Het Amerikaanse moederconcern Johnson & Johnson heeft besloten dat de farmaceutische activiteiten op termijn door het leven gaan als Johnson & Johnson Innovative Medicine. Wanneer de farmaceut in Nederland precies deze nieuwe naam krijgt, is nog niet bekend.
Janssen verkreeg tijdens de coronapandemie grote bekendheid omdat het een eigen coronavaccin had ontwikkeld. De naam Janssen verwijst naar de Belgische dokter Paul Janssen, die de farmaceut in de jaren vijftig oprichtte. Inmiddels is de onderneming al meer dan een halve eeuw onderdeel van Johnson & Johnson. Met de naamsverandering, die zeer geleidelijk wordt doorgevoerd, willen de Amerikanen de samenhang tussen de farmaceutische en medische technologie-activiteiten beter benadrukken.
Vorige maand werd bekend dat Janssen voornemens is om zijn vaccinafdeling in Leiden voor een groot deel te sluiten, omdat het bedrijf zich meer wil gaan richten op andere, nieuwe behandelmethodes. Hoe de onderneming dit precies wil aanpakken en hoeveel banen er op de tocht staan, is nog niet definitief besloten. In Leiden telt Janssen ongeveer 2500 werknemers. Ongeveer een kwart van hen is onderdeel van de afdeling infectieziekten en vaccins. Verder heeft Janssen in Nederland ook nog een vestiging in Breda. Daar werken ongeveer 250 mensen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
9 uur geleden