Leidse farmaceut Janssen gaat van naam veranderen
LEIDEN (ANP) - Farmaceut Janssen, met grote vestigingen in Leiden, gaat van naam veranderen. Het Amerikaanse moederconcern Johnson & Johnson heeft besloten dat de farmaceutische activiteiten op termijn door het leven gaan als Johnson & Johnson Innovative Medicine. Wanneer de farmaceut in Nederland precies deze nieuwe naam krijgt, is nog niet bekend.
Janssen verkreeg tijdens de coronapandemie grote bekendheid omdat het een eigen coronavaccin had ontwikkeld. De naam Janssen verwijst naar de Belgische dokter Paul Janssen, die de farmaceut in de jaren vijftig oprichtte. Inmiddels is de onderneming al meer dan een halve eeuw onderdeel van Johnson & Johnson. Met de naamsverandering, die zeer geleidelijk wordt doorgevoerd, willen de Amerikanen de samenhang tussen de farmaceutische en medische technologie-activiteiten beter benadrukken.
Vorige maand werd bekend dat Janssen voornemens is om zijn vaccinafdeling in Leiden voor een groot deel te sluiten, omdat het bedrijf zich meer wil gaan richten op andere, nieuwe behandelmethodes. Hoe de onderneming dit precies wil aanpakken en hoeveel banen er op de tocht staan, is nog niet definitief besloten. In Leiden telt Janssen ongeveer 2500 werknemers. Ongeveer een kwart van hen is onderdeel van de afdeling infectieziekten en vaccins. Verder heeft Janssen in Nederland ook nog een vestiging in Breda. Daar werken ongeveer 250 mensen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
14 uur geleden