
Leicester City na 52 jaar weer in finale FA Cup
LONDEN (ANP) - Leicester City heeft na 52 jaar weer eens de finale bereikt van de FA Cup. De ploeg van coach Brendan Rodgers versloeg in de halve finale Southampton met 1-0. Kelechi Iheanacho maakte in de 55e minuut het doelpunt op Wembley, dat was gevuld met 4000 toeschouwers.
Leicester speelt op 15 mei op Wembley in de finale tegen Chelsea. De Londense club won zaterdag met 1-0 van Manchester City dankzij een treffer van oud-Ajacied Hakim Ziyech.
Southampton had op weg naar de halve eindstrijd nog geen tegentreffer geïncasseerd. Doelman Fraser Forster was echter kansloos op het schot van de Nigeriaan, die de bal fortuinlijk weer voor zijn voeten kreeg nadat zijn eerste doelpoging was gestrand. Het voorbereidende werk was van Jamie Vardy, die na een felle rush over de linkerkant Iheanacho in stelling wist te brengen.
Southampon won de FA Cup in 1976. De club haalde in 2003 voor de laatste keer de eindstrijd in het befaamde bekertoernooi.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo lijkt voorlopig geen beroep te kunnen doen op middenvelder Jeff Reine-Adélaïde. De Franse zomeraankoop liep vrijdag tijdens een partijvorm op de training een ogenschijnlijk zware blessure op. Heracles speelt zaterdag thuis tegen NEC.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ko Itakura maakt zondag zijn debuut voor Ajax in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Japanse verdediger, overgekomen van Borussia Mönchengladbach, is in het bezit van een werkvergunning. "Daar zijn we blij mee", zei trainer John Heitinga tijdens een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.
56 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting van FC Twente hoopt dat zijn spelers zich zondag tegen PSV zullen revancheren voor de tegenvallende seizoensopening bij PEC Zwolle (1-0). "Na zo'n duel als afgelopen week is er maar een remedie: met positieve energie en met het mes tussen de tanden die wedstrijd aanvliegen", zei de coach.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax onderzoekt of het mogelijk is Edson Álvarez terug naar de Johan Cruijff ArenA te halen. "Hij is altijd welkom", zei trainer John Heitinga tijdens een persconferentie voor het uitduel van zondag met Go Ahead Eagles. "Hij zou echt een toegevoegde waarde voor ons zijn. Maar ik weet niet of het haalbaar is."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord geeft Jordan Lotomba zaterdag tegen Excelsior opnieuw een basisplaats. De verdediger zag er afgelopen dinsdag tijdens de verloren wedstrijd bij Fenerbahçe (5-2) niet goed uit bij enkele tegentreffers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Shurandy Sambo keert op huurbasis terug bij Sparta Rotterdam. De 23-jarige rechtsback komt over van Burnley. Sambo speelde in het seizoen 2022-2023 ook al voor Sparta.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV kan zondag voor het competitieduel met FC Twente geen beroep doen op Ricardo Pepi. De aanvaller wordt geleidelijk teruggebracht, nadat hij vorig seizoen lang met een knieblessure aan de kant had gestaan.
2 uur geleden