Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LEGO ziet vooral groeikansen bij de Chinese middenklasse

LEGO ziet vooral groeikansen bij de Chinese middenklasse

KOPENHAGEN (ANP) - LEGO, de grootste speelgoedfabrikant ter wereld, gaat de komende jaren vooral in China investeren voor verdere groei. Het Deense familiebedrijf wil daar meer winkels en productiefaciliteiten openen. De opkomende middenklasse in het land betekent een "enorme groeimarkt" in de toekomst, zegt topman Niels Christiansen.

De economische vooruitzichten op korte termijn in China ziet hij niet als een probleem. "Dat zingen we uit. Het lijkt misschien gek om daar te investeren terwijl de markt krimpt, maar wij zien nog steeds een heel, heel groot potentieel", zegt Christiansen in een interview met persbureau Bloomberg. Volgens hem is groeien in China vrij eenvoudig, omdat er nog tientallen middelgrote steden zijn waar de gekleurde plastic bouwsteentjes van het bedrijf nog niet worden verkocht.

LEGO verwacht dit jaar al meer dan vijfhonderd winkels in China te hebben. Daar zullen er de komende jaren zo'n honderd per jaar bijkomen, zegt de topman.

Negentig jaar geleden

"De mensen die het meest geïnteresseerd zijn in onze producten en die het meest kopen zitten in de middenklasse. En die zal naar verwachting bijna kunnen verdubbelen de komende vijf tot tien jaar", stelt Christiansen.

LEGO maakte woensdag bekend dat de omzet in de eerste zes maanden van het jaar is uitgekomen op 27,4 miljard Deense kroon (zo'n 3,7 miljard euro), een kleine groei van 1,5 procent. De nettowinst daalde echter met 18 procent tot 5,1 miljard kroon. De winst werd vooral gedrukt door gestegen kosten.

De onderneming werd meer dan negentig jaar geleden opgericht door de familie Kirk Christiansen. De erfgenamen controleren LEGO vanuit verschillende houdstermaatschappijen in Zwitserland. Kjeld Kirk Kristiansen, de kleinzoon van de oprichter, heeft een geschat vermogen van omgerekend 6,7 miljard euro. Zijn drie kinderen zijn ieder goed voor 6,3 miljard euro.

Meer uit Financieel

Bloomberg: VS focussen op 20 landen bij eerste handelsgesprekken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering focust bij de eerste onderhandelingen over handelsakkoorden over importheffingen op ongeveer twintig handelspartners. De Verenigde Staten hebben een lijst van deze partners opgesteld. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street voor handelsgesprekken VS en China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China over hun importheffingen op elkaars goederen.

2 uur geleden
Trump zal heffing China niet eenzijdig verlagen, meldt Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal de importheffing op Chinese goederen niet eenzijdig verlagen. Dit heeft Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gezegd.

3 uur geleden
Google schikt rechtszaak om discriminatie voor 50 miljoen dollar

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.

5 uur geleden
Zwitserland en VS 'versnellen' onderhandelingen over tarieven

GENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.

5 uur geleden
AEX sluit iets hoger na handelsdeal VS en VK

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag iets hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten uitkwam. Beleggers hebben hoop geput uit de handelsovereenkomst die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk donderdag bekendmaakten. President Donald Trump zei dat "meerdere deals" zullen volgen.

6 uur geleden
Vakbond overlegt met personeel Tata Steel over mogelijke staking

VELSEN (ANP) - Vakbond FNV overlegt maandag met het personeel van Tata Steel over een mogelijke staking op het hoogovencomplex bij IJmuiden. Omdat de directie van het staalconcern blijft vasthouden aan het schrappen van 1600 arbeidsplaatsen, bereiden de werknemers en bonden zich voor op acties.

7 uur geleden