LEGO ziet vooral groeikansen bij de Chinese middenklasse
KOPENHAGEN (ANP) - LEGO, de grootste speelgoedfabrikant ter wereld, gaat de komende jaren vooral in China investeren voor verdere groei. Het Deense familiebedrijf wil daar meer winkels en productiefaciliteiten openen. De opkomende middenklasse in het land betekent een "enorme groeimarkt" in de toekomst, zegt topman Niels Christiansen.
De economische vooruitzichten op korte termijn in China ziet hij niet als een probleem. "Dat zingen we uit. Het lijkt misschien gek om daar te investeren terwijl de markt krimpt, maar wij zien nog steeds een heel, heel groot potentieel", zegt Christiansen in een interview met persbureau Bloomberg. Volgens hem is groeien in China vrij eenvoudig, omdat er nog tientallen middelgrote steden zijn waar de gekleurde plastic bouwsteentjes van het bedrijf nog niet worden verkocht.
LEGO verwacht dit jaar al meer dan vijfhonderd winkels in China te hebben. Daar zullen er de komende jaren zo'n honderd per jaar bijkomen, zegt de topman.
Negentig jaar geleden
"De mensen die het meest geïnteresseerd zijn in onze producten en die het meest kopen zitten in de middenklasse. En die zal naar verwachting bijna kunnen verdubbelen de komende vijf tot tien jaar", stelt Christiansen.
LEGO maakte woensdag bekend dat de omzet in de eerste zes maanden van het jaar is uitgekomen op 27,4 miljard Deense kroon (zo'n 3,7 miljard euro), een kleine groei van 1,5 procent. De nettowinst daalde echter met 18 procent tot 5,1 miljard kroon. De winst werd vooral gedrukt door gestegen kosten.
De onderneming werd meer dan negentig jaar geleden opgericht door de familie Kirk Christiansen. De erfgenamen controleren LEGO vanuit verschillende houdstermaatschappijen in Zwitserland. Kjeld Kirk Kristiansen, de kleinzoon van de oprichter, heeft een geschat vermogen van omgerekend 6,7 miljard euro. Zijn drie kinderen zijn ieder goed voor 6,3 miljard euro.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.
18 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
3 uur geleden