LEGO ziet vooral groeikansen bij de Chinese middenklasse
KOPENHAGEN (ANP) - LEGO, de grootste speelgoedfabrikant ter wereld, gaat de komende jaren vooral in China investeren voor verdere groei. Het Deense familiebedrijf wil daar meer winkels en productiefaciliteiten openen. De opkomende middenklasse in het land betekent een "enorme groeimarkt" in de toekomst, zegt topman Niels Christiansen.
De economische vooruitzichten op korte termijn in China ziet hij niet als een probleem. "Dat zingen we uit. Het lijkt misschien gek om daar te investeren terwijl de markt krimpt, maar wij zien nog steeds een heel, heel groot potentieel", zegt Christiansen in een interview met persbureau Bloomberg. Volgens hem is groeien in China vrij eenvoudig, omdat er nog tientallen middelgrote steden zijn waar de gekleurde plastic bouwsteentjes van het bedrijf nog niet worden verkocht.
LEGO verwacht dit jaar al meer dan vijfhonderd winkels in China te hebben. Daar zullen er de komende jaren zo'n honderd per jaar bijkomen, zegt de topman.
Negentig jaar geleden
"De mensen die het meest geïnteresseerd zijn in onze producten en die het meest kopen zitten in de middenklasse. En die zal naar verwachting bijna kunnen verdubbelen de komende vijf tot tien jaar", stelt Christiansen.
LEGO maakte woensdag bekend dat de omzet in de eerste zes maanden van het jaar is uitgekomen op 27,4 miljard Deense kroon (zo'n 3,7 miljard euro), een kleine groei van 1,5 procent. De nettowinst daalde echter met 18 procent tot 5,1 miljard kroon. De winst werd vooral gedrukt door gestegen kosten.
De onderneming werd meer dan negentig jaar geleden opgericht door de familie Kirk Christiansen. De erfgenamen controleren LEGO vanuit verschillende houdstermaatschappijen in Zwitserland. Kjeld Kirk Kristiansen, de kleinzoon van de oprichter, heeft een geschat vermogen van omgerekend 6,7 miljard euro. Zijn drie kinderen zijn ieder goed voor 6,3 miljard euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
16 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
5 uur geleden