
Legia heeft geen woorden voor agressie in Alkmaar en wijst naar AZ
WARSCHAU (ANP) - Legia Warschau heeft geen goed woord over voor de wijze waarop de club donderdagavond in Alkmaar - en ook in aanloop naar het duel met AZ in de Conference League - is behandeld. Twee spelers van de Poolse voetbalclub werden opgepakt vanwege het mishandelen van personeel van AZ.
"De agressie kwam van die kant, ik heb er geen woorden voor. Het gedrag van de man die nu waarschijnlijk gaat getuigen, was zo agressief dat we ons afvroegen of hij onder invloed was van bepaalde drugs", zei voorzitter Dariusz Mioduski tijdens een speciaal ingelaste persconferentie. "Ik ken geen enkel ander geval waarbij de staf en het team zijn aangevallen door de beveiliging. Dat is onvoorstelbaar."
Radovan Pankov en Josué Pesqueira werden gearresteerd en zijn nog altijd in Nederland. "Gisteren hadden we niet de mogelijkheid om voor onze twee spelers te zorgen. Niemand vertelde ons waar ze naartoe waren gebracht, ik mocht niet met ze mee", aldus Mioduski. "Vandaag worden onze spelers heel goed verzorgd. Ik hoop dat ze vrijdag nog terugkomen naar Polen. De UEFA werkt eraan om ervoor te zorgen dat onze spelers worden vrijgelaten."
Gezamenlijke verklaring
Legia Warschau besloot vrijdagochtend een persconferentie in te lassen om hun kant van het verhaal te vertellen. "We zullen niet opgeven. We zullen er alles aan doen om ervoor te zorgen dat de waarheid boven tafel komt", aldus de voorzitter. "Wat er een uur na de wedstrijd is gebeurd, is ongelooflijk. Als ik erover nadenk, heb ik de indruk dat het geen incident was, de spanning liep op. Sinds mijn aankomst heb ik veel mensen die bij onze club betrokken zijn gehoord over de wijze waarop we werden behandeld. De houding van de lokale autoriteiten naar ons toe was verschrikkelijk."
AZ wilde desgevraagd niet reageren op de uitspraken en beschuldigingen van Legia-voorzitter Mioduski. De club verwees naar de eerder uitgegeven gezamenlijke verklaring van de gemeente Alkmaar, de politie, voetbalclub AZ en het Openbaar Ministerie. "Daar willen we het bij laten", aldus de AZ-woordvoerder.
In de verklaring wordt ook gereageerd op het beeld dat geschetst werd in de Poolse media, dat de spelers het slachtoffer waren van optreden van de ME. "Dit is geenszins het geval. Het waren de spelers die geweld gebruikten. Een aanhouding is een zwaar middel, dit doet de politie niet zonder reden. Zeker niet bij spelers na een internationale wedstrijd."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Arne Slot heeft zijn spelers bij Liverpool voorgesteld om het voorbeeld van hun overleden ploeggenoot Diogo Jota te volgen bij de verwerking van diens dood. Volgens de coach van Liverpool was Jota altijd zichzelf en liet hij zich nooit van de wijs brengen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luka Ivanusec verhuurd aan het Griekse PAOK Saloniki. Dat hebben beide clubs bevestigd. De 26-jarige Ivanusec heeft 55 officiële wedstrijden gespeeld voor de Rotterdamse voetbalclub, waarin hij vier doelpunten maakte en zeven assists gaf. Zijn contract bij Feyenoord loopt nog door tot de zomer van 2028.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Voetballers moeten minimaal 72 uur rust krijgen tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in New York in aanloop naar de eindstrijd van het WK voor clubs tussen Paris Saint-Germain en Chelsea. Het is nog geen regel, maar een voornemen.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - De 4-1-nederlaag tegen Zweden is hard aangekomen bij de Duitse ploeg. Niet eerder leed Duitsland op een EK voetbal voor vrouwen zo'n forse nederlaag als zaterdagavond in Zürich. Duitsland eindigde als tweede in groep C achter Zweden. "We gingen deze wedstrijd in met de ambitie om als eerste in de groep te eindigen", verzuchtte bondscoach Christian Wück in Zwitserland tegen persbureau DPA.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.
8 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
18 uur geleden