Legia heeft geen woorden voor agressie in Alkmaar en wijst naar AZ
WARSCHAU (ANP) - Legia Warschau heeft geen goed woord over voor de wijze waarop de club donderdagavond in Alkmaar - en ook in aanloop naar het duel met AZ in de Conference League - is behandeld. Twee spelers van de Poolse voetbalclub werden opgepakt vanwege het mishandelen van personeel van AZ.
"De agressie kwam van die kant, ik heb er geen woorden voor. Het gedrag van de man die nu waarschijnlijk gaat getuigen, was zo agressief dat we ons afvroegen of hij onder invloed was van bepaalde drugs", zei voorzitter Dariusz Mioduski tijdens een speciaal ingelaste persconferentie. "Ik ken geen enkel ander geval waarbij de staf en het team zijn aangevallen door de beveiliging. Dat is onvoorstelbaar."
Radovan Pankov en Josué Pesqueira werden gearresteerd en zijn nog altijd in Nederland. "Gisteren hadden we niet de mogelijkheid om voor onze twee spelers te zorgen. Niemand vertelde ons waar ze naartoe waren gebracht, ik mocht niet met ze mee", aldus Mioduski. "Vandaag worden onze spelers heel goed verzorgd. Ik hoop dat ze vrijdag nog terugkomen naar Polen. De UEFA werkt eraan om ervoor te zorgen dat onze spelers worden vrijgelaten."
Gezamenlijke verklaring
Legia Warschau besloot vrijdagochtend een persconferentie in te lassen om hun kant van het verhaal te vertellen. "We zullen niet opgeven. We zullen er alles aan doen om ervoor te zorgen dat de waarheid boven tafel komt", aldus de voorzitter. "Wat er een uur na de wedstrijd is gebeurd, is ongelooflijk. Als ik erover nadenk, heb ik de indruk dat het geen incident was, de spanning liep op. Sinds mijn aankomst heb ik veel mensen die bij onze club betrokken zijn gehoord over de wijze waarop we werden behandeld. De houding van de lokale autoriteiten naar ons toe was verschrikkelijk."
AZ wilde desgevraagd niet reageren op de uitspraken en beschuldigingen van Legia-voorzitter Mioduski. De club verwees naar de eerder uitgegeven gezamenlijke verklaring van de gemeente Alkmaar, de politie, voetbalclub AZ en het Openbaar Ministerie. "Daar willen we het bij laten", aldus de AZ-woordvoerder.
In de verklaring wordt ook gereageerd op het beeld dat geschetst werd in de Poolse media, dat de spelers het slachtoffer waren van optreden van de ME. "Dit is geenszins het geval. Het waren de spelers die geweld gebruikten. Een aanhouding is een zwaar middel, dit doet de politie niet zonder reden. Zeker niet bij spelers na een internationale wedstrijd."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
3 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
25 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
36 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geleden