Legerbaas Niger ontslagen na aanvallen van jihadisten
NIAMEY (ANP/RTR) - De legerbaas van Niger is door president Mahamadou Issoufou ontslagen vanwege twee aanvallen van jihadisten op legerbases waarbij zeker 160 militairen omkwamen. Ahmed Mohamed was twee jaar lang de baas van het leger. Zijn voornaamste taak was het tegengaan van militante groepen in het land, maar die zijn de afgelopen jaren alleen maar toegenomen.
Bij een aanval van jihadisten op een legerbasis donderdag kwamen 89 militairen om het leven. Een aantal weken eerder werden 71 militairen gedood bij een vergelijkbare aanval. Het afgelopen jaar kwamen ruim 400 mensen om het leven door aanvallen van militanten.
Mohamed wordt vervangen door majoor-generaal Salifou Modi. Onder zijn leiding wordt een nieuw offensief gestart om het geweld tegen te gaan. Eerdere pogingen daartoe zijn daar niet in geslaagd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres gevraagd om 87,6 miljard dollar extra financiering. Het grootste deel daarvan is bestemd voor "dringende behoeften" in het kader van de Iranoorlog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De kritiek van Washington op de Europese bereidheid om de VS te helpen in de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is maar ten dele gegrond. Dat zei NAVO-chef Mark Rutte woensdag in de Oval Office, tijdens een persmoment na een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenBIARRITZ (ANP) - Twee duikers worden vermist in het Franse Biarritz, nadat een deel van een klif in zee is gestort, schrijft de Franse krant Le Parisien. Op het strand van de bekende surfplaats was het woensdagavond erg druk toen het gebeurde, door de hittegolf waar Frankrijk mee te maken heeft.
5 uur geleden