Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legerbaas Niger ontslagen na aanvallen van jihadisten

Legerbaas Niger ontslagen na aanvallen van jihadisten

NIAMEY (ANP/RTR) - De legerbaas van Niger is door president Mahamadou Issoufou ontslagen vanwege twee aanvallen van jihadisten op legerbases waarbij zeker 160 militairen omkwamen. Ahmed Mohamed was twee jaar lang de baas van het leger. Zijn voornaamste taak was het tegengaan van militante groepen in het land, maar die zijn de afgelopen jaren alleen maar toegenomen.

Bij een aanval van jihadisten op een legerbasis donderdag kwamen 89 militairen om het leven. Een aantal weken eerder werden 71 militairen gedood bij een vergelijkbare aanval. Het afgelopen jaar kwamen ruim 400 mensen om het leven door aanvallen van militanten.

Mohamed wordt vervangen door majoor-generaal Salifou Modi. Onder zijn leiding wordt een nieuw offensief gestart om het geweld tegen te gaan. Eerdere pogingen daartoe zijn daar niet in geslaagd.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

2 uur geleden
Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

4 uur geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

4 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

5 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

7 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

8 uur geleden