Legerbaas Niger ontslagen na aanvallen van jihadisten
NIAMEY (ANP/RTR) - De legerbaas van Niger is door president Mahamadou Issoufou ontslagen vanwege twee aanvallen van jihadisten op legerbases waarbij zeker 160 militairen omkwamen. Ahmed Mohamed was twee jaar lang de baas van het leger. Zijn voornaamste taak was het tegengaan van militante groepen in het land, maar die zijn de afgelopen jaren alleen maar toegenomen.
Bij een aanval van jihadisten op een legerbasis donderdag kwamen 89 militairen om het leven. Een aantal weken eerder werden 71 militairen gedood bij een vergelijkbare aanval. Het afgelopen jaar kwamen ruim 400 mensen om het leven door aanvallen van militanten.
Mohamed wordt vervangen door majoor-generaal Salifou Modi. Onder zijn leiding wordt een nieuw offensief gestart om het geweld tegen te gaan. Eerdere pogingen daartoe zijn daar niet in geslaagd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
2 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
10 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
10 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
11 uur geleden