Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël doodt vijf Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever

Leger Israël doodt vijf Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische strijdkrachten hebben zondag vijf Palestijnen gedood bij afzonderlijke incidenten op de bezette Westelijke Jordaanoever, bevestigen bronnen aan beide zijden.

Twee Palestijnen werden doodgeschoten toen hun auto volgens het leger door een controlepost reed. Bij een ander incident doodden Israëlische troepen twee tieners. Zij hadden volgens het leger een explosief gegooid naar soldaten op een militaire basis nabij de stad Ramallah. En in een vluchtelingenkamp vlak bij de stad Jericho doodden Israëlische soldaten een 16-jarige jongen toen zij het kamp afkamden om een gezochte man te arresteren.

Volgens cijfers van het Palestijnse ministerie van Gezondheid zijn sinds 7 oktober in totaal 352 Palestijnen, onder wie 94 kinderen, omgekomen op de Westelijke Jordaanoever.

Israël bezet de Westelijke Jordaanoever, waar ongeveer 3 miljoen Palestijnen wonen, sinds de Zesdaagse Oorlog van 1967. Zonder het geannexeerde Oost-Jeruzalem mee te rekenen herbergt het gebied nu ongeveer 490.000 Israëli's die in nederzettingen wonen die volgens internationaal recht illegaal zijn.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

4 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

5 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

6 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

8 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

9 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

9 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

11 uur geleden