Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël doodt vijf Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever

Leger Israël doodt vijf Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische strijdkrachten hebben zondag vijf Palestijnen gedood bij afzonderlijke incidenten op de bezette Westelijke Jordaanoever, bevestigen bronnen aan beide zijden.

Twee Palestijnen werden doodgeschoten toen hun auto volgens het leger door een controlepost reed. Bij een ander incident doodden Israëlische troepen twee tieners. Zij hadden volgens het leger een explosief gegooid naar soldaten op een militaire basis nabij de stad Ramallah. En in een vluchtelingenkamp vlak bij de stad Jericho doodden Israëlische soldaten een 16-jarige jongen toen zij het kamp afkamden om een gezochte man te arresteren.

Volgens cijfers van het Palestijnse ministerie van Gezondheid zijn sinds 7 oktober in totaal 352 Palestijnen, onder wie 94 kinderen, omgekomen op de Westelijke Jordaanoever.

Israël bezet de Westelijke Jordaanoever, waar ongeveer 3 miljoen Palestijnen wonen, sinds de Zesdaagse Oorlog van 1967. Zonder het geannexeerde Oost-Jeruzalem mee te rekenen herbergt het gebied nu ongeveer 490.000 Israëli's die in nederzettingen wonen die volgens internationaal recht illegaal zijn.

Meer uit Buitenland

Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

1 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

5 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

5 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

6 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

8 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

9 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

9 uur geleden