Leger Israël doodt vijf Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische strijdkrachten hebben zondag vijf Palestijnen gedood bij afzonderlijke incidenten op de bezette Westelijke Jordaanoever, bevestigen bronnen aan beide zijden.
Twee Palestijnen werden doodgeschoten toen hun auto volgens het leger door een controlepost reed. Bij een ander incident doodden Israëlische troepen twee tieners. Zij hadden volgens het leger een explosief gegooid naar soldaten op een militaire basis nabij de stad Ramallah. En in een vluchtelingenkamp vlak bij de stad Jericho doodden Israëlische soldaten een 16-jarige jongen toen zij het kamp afkamden om een gezochte man te arresteren.
Volgens cijfers van het Palestijnse ministerie van Gezondheid zijn sinds 7 oktober in totaal 352 Palestijnen, onder wie 94 kinderen, omgekomen op de Westelijke Jordaanoever.
Israël bezet de Westelijke Jordaanoever, waar ongeveer 3 miljoen Palestijnen wonen, sinds de Zesdaagse Oorlog van 1967. Zonder het geannexeerde Oost-Jeruzalem mee te rekenen herbergt het gebied nu ongeveer 490.000 Israëli's die in nederzettingen wonen die volgens internationaal recht illegaal zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
21 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
51 minuten geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.
3 uur geleden