
Leger India: burgers gedood door Pakistaans artillerievuur
NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat in de nacht van dinsdag op woensdag drie burgers zijn gedood door artillerievuur van het Pakistaanse leger.
"In de nacht van 6 op 7 mei nam het Pakistaanse leger zijn toevlucht tot willekeurig schieten, waaronder artilleriebeschietingen vanaf posten aan de overkant van de internationale grens tegenover Jammu en Kasjmir", aldus het leger in een verklaring.
"Drie onschuldige burgers kwamen om het leven door de willekeurige beschietingen", vervolgde de verklaring, met de toevoeging dat het Indiase leger "proportioneel" reageerde.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Estland vindt dat alle NAVO-landen in de toekomst 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie moeten besteden. Dat zei de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna woensdag in Warschau, voor de start van de informele bijeenkomst met de EU-ministers. Op de NAVO-top in juni in Den Haag moet een nieuwe norm worden afgesproken.
46 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De nieuwe Duitse regering heeft het asielbeleid aangescherpt. De minister van Binnenlandse Zaken, Alexander Dobrindt, zei woensdag dat ook asielzoekers aan de Duitse grens voortaan kunnen worden teruggestuurd. Een uitzondering geldt voor "kwetsbare mensen", zoals zwangeren en kinderen.
46 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - Op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad staan gelovigen en andere belangstellenden klaar om te zien of de eerste stemronde van het conclaaf een nieuwe paus heeft opgeleverd. Vanaf het plein is de schoorsteen te zien waar in de loop van de avond zwarte of witte rook uit komt. Witte rook betekent dat er een paus is gekozen, zwarte rook dat de kardinalen morgen opnieuw samenkomen.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas is "buitengewoon bezorgd" over de escalatie tussen de twee kernmachten India en Pakistan. "Deze oorlog is voor niemand goed", zei ze voor het begin van de informele bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "We proberen te bemiddelen."
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het conclaaf om een nieuwe paus te kiezen is begonnen. De kiesgerechtigde kardinalen zijn samen met wat ondersteunend personeel samengekomen in de Sixtijnse Kapel, iedereen die er niet bij mag zijn is weggestuurd en de deur is dicht. Daar vindt de geheime stemming plaats om een nieuwe leider voor de kerk te kiezen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag aangekomen in Rusland, melden Russische media. Ook de Servische president Aleksandar Vučić en de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva zijn in Moskou geland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft het idee dat er een grote breuk tussen de Verenigde Staten en Europa kan ontstaan "absurd" genoemd. Hij zei dat woensdag in Washington tijdens een evenement van de organisatie achter de Munich Security Conference.
2 uur geleden