Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legaal online gokken bezorgt de Nederlandse Loterij meer geld

Legaal online gokken bezorgt de Nederlandse Loterij meer geld

RIJSWIJK (ANP) - Het legaal worden van online gokken heeft staatsbedrijf de Nederlandse Loterij, onder meer bekend van de Staatsloterij, veel meer geld opgeleverd. Met het merk TOTO Sport is de Nederlandse Loterij naar eigen zeggen marktleider geworden op het gebied van sportweddenschappen, waardoor de totale omzet over het afgelopen jaar met 29 procent is gestegen. Ook werden er in 2022 een recordaantal van ruim 7 miljoen Oudejaarsloten verkocht.

Nederlanders gokten afgelopen jaar in totaal voor 6,5 miljard euro via de negen merken van de Nederlandse Loterij, waaronder ook Lotto en Krasloten. Dat is 3,5 miljard euro meer dan een jaar eerder. De netto-omzet bedroeg 691 miljoen euro. 2022 was het eerste volledige jaar dat aanbieders met een vergunning legaal onlinegokspellen mochten aanbieden. Deze markt opende in oktober 2021. TOTO kreeg al vroeg een vergunning, waar buitenlandse concurrenten langer op moesten wachten.

De winst voor belastingen en afdrachten steeg afgelopen jaar met 12 procent, tot 234 miljoen euro. Daarvan gaat 123 miljoen naar de Staat, 52 miljoen euro naar sportkoepel NOC*NSF en 20 miljoen naar achttien goede doelen. Deze totale afdracht van 195 miljoen is 7 miljoen hoger dan een jaar eerder.

Nieuwe aanbieders

"De omzetgroei is grotendeels toe te schrijven aan het eerste volledige jaar van de onlinekansspelmarkt", licht de Nederlandse Loterij toe in het jaarverslag. "Het aantal actieve spelers is gegroeid, mede door uitbreiding van het spelaanbod bij TOTO Casino. Wel is de concurrentie op de onlinekansspelmarkt toegenomen met de komst van nieuwe aanbieders. De omzet uit sportweddenschappen is gegroeid door het WK voetbal eind 2022."

In ruil voor een vergunning moeten gokbedrijven verslaving voorkomen, bijvoorbeeld door in de gaten houden hoe vaak en hoeveel geld iemand stort. Maar het journalistieke onderzoeksplatform Pointer stelde vorig jaar dat gokwebsites als TOTO en Kansino ernstig tekort schieten met hun wettelijke gokbescherming. Daarop pleitte de Nederlandse Loterij destijds voor branchebrede afspraken tegen verslaving en risicovol speelgedrag, zoals een limiet op het speelbedrag.

"Dat is een technische uitdaging, die overheid en branche met elkaar zouden moeten aangaan", stelt topman Niels Onkenhout nu. "Wij blijven ons hiervoor inzetten, zodat spelers niet van aanbieder naar aanbieder kunnen hoppen."

Meer uit Financieel

Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

2 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

5 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

5 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

7 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.

7 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

7 uur geleden
EU zegt uitspraak Hooggerechtshof VS 'zorgvuldig te analyseren'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.

7 uur geleden