
Leestip van Niek: Nieuwe, prachtige roman van Jan Brokken
GOES - Elke week geeft het personeel van De Koperen Tuin en Het Paard van Troje een leestip.
Deze week is Niek Walhout aan de beurt. Hij komt met een nieuw boek van een oude bekende: Jan Brokken met ‘De tuinen van Buitenzorg’. “In een tijd waarin er zeer weinig nieuwe titels verschijnen, valt het des te meer op hoeveel boeken er verschijnen over Indonesië of Nederlands Indië. Ik noem even ‘Revolusi’ en ‘Indisch requiem’.”
Talenknobbel
“De nieuwe van Jan Brokken gaat grotendeels over Indië, maar Indië speelt eigenlijk een bijrol. Want dit boek gaat over zijn moeder Olga in de periode van haar leven waarin Jan nog niet bestond. Op 23-jarige leeftijd gaat zij met haar man als zendeling naar Indië. Ver van huis komt Olga tot ontwikkeling, zeker wanneer er een beroep wordt gedaan op haar talenknobbel. In de brieven aan haar zus leert Jan Brokken zijn moeder kennen. Een oorlog en de periode erna hebben haar veranderd. Mooi, maar ook tragisch dat je een andere kant van je moeder zo laat leert kennen. Het levert wel een prachtige roman op. Met de kenmerkende zijpaadjes naar de muziek!”
Meer uit Beveland
's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
9 uur geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
10 uur geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
13 uur geledenGOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
17 uur geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
19 uur geledenGOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
1 dag geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
1 dag geleden