Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerlingen van OBS De Rieburch zamelen elektronisch afval in tijdens E-waste Race

Leerlingen van OBS De Rieburch zamelen elektronisch afval in tijdens E-waste Race

SINT-MAARTENSDIJK - Wethouder Corniel van Leeuwen gaf vandaag het startsein voor de E-waste Race op OBS De Rieburch. Gedurende een aantal weken zamelen de kinderen van tien basisscholen uit de regio De Bevelanden en Tholen zoveel mogelijk oude en kapotte elektronische apparaten in. 

Inwoners die in de buurt van de school wonen, kunnen tussen 27 maart en 20 april gemakkelijk en gratis het elektronisch afval thuis laten ophalen door het aan te melden via www.ewasterace.nl. Elektronisch afval is bijvoorbeeld een oud toetsenbord, kapotte waterkoker, defect mobieltje, oude of kapotte kabels en adapters. Kunnen de batterijen uit de apparaten gehaald worden? Haal deze dan voor het inleveren uit de apparaten. Inktcartridges, losse batterijen en losse accu’s vallen niet onder e-waste.

Het inleveren van klein elektronisch afval zorgt ervoor dat schadelijke stoffen niet in het milieu terechtkomen en er minder grondstoffen uit de aarde hoeven te worden gehaald. Als dank voor het aanbieden van elektronisch afval, ontvangen inwoners kortingscodes voor duurzame producten. De kinderen krijgen voor de ingezamelde e-wastepunten. De school met de meeste punten wint een prijscheque van 500 euro.

Deelnemende scholen
De tien scholen die in De Bevelanden en Tholen meedoen zijn: OBS De Rieburch uit Sint-Maartensdijk, De Wingerd uit Goes, De Schakel uit Oudelande, IKC Voorhoute uit Kruiningen, De Schuttevaer uit Hansweert, Juliana van Stolbergschool uit Kapelle, Openbare Basisschool De Vliete uit Wissenkerke, Het Stelleplankier uit Colijnsplaat, de Poeljeugd uit Goes en Regenboog uit Nieuwdorp.

E-waste Race
De E-waste Race is een initiatief van het O.L.A.Z. (een samenwerking van de Zeeuwse gemeenten op het gebied van afvalverwijdering) in samenwerking met de ZRD.

Meer uit Tholen

Actiegroep wil opnieuw demonstreren tegen komst asielopvang in Tholen

THOLEN - De actiegroep Tholen in verzet wil op vrijdag 18 september opnieuw een demonstratie houden tegen de komst van een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers in Tholen. De actie vindt plaats bij het gemeentehuis.

9 uur geleden
Slaakbrug nog één nacht dicht, daarna zijn de onderhoudswerkzaamheden klaar

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is in de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 september volledig afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert die nacht de laatste werkzaamheden uit. Daarna is het onderhoud klaar en gaat de volledige brug weer open.

12 uur geleden
Martijn Pieterman geeft concert op het Van Dam-orgel in de Grote Kerk

THOLEN - Organist Martijn Pieterman geeft zaterdag 12 september een concert op het Van Dam-orgel in de Grote Kerk in Tholen. Het programma begint om 14.30 uur en voert het publiek langs muziek van Felix Mendelssohn-Bartholdy, Georg Philipp Telemann en Johann Sebastian Bach.

12 uur geleden
Van kerken tot molens: Ontdek Thoolse erfgoed tijdens Open Monumentendag

THOLEN - Op zaterdag 12 september vindt de 40e editie van Open Monumentendag plaats. Ook in de gemeente Tholen openen monumenten hun deuren en worden bezoekers uitgenodigd om kennis te maken met de bijzondere geschiedenis en het erfgoed van onze kernen. Het landelijke thema is dit jaar 'Veerkrachtig erfgoed - in tijden van onzekerheid'.

1 dag geleden
Kees Bazen (55) wint publieksprijs bij NK Palingroken: ‘Ben er toch wel trots op’

THOLEN - Kees Bazen (55) uit Tholen heeft de publieksprijs gewonnen tijdens het Nederlands Kampioenschap Palingroken in Kortenhoef. De ervaren vishandelaar reisde op zaterdag 5 september zonder grote verwachtingen naar Noord-Holland, maar kwam tot zijn verrassing toch thuis met een prijs. "Ik heb er een goed weekend aan overgehouden", vertelt Bazen met een glimlach.

1 dag geleden
Nachtelijke fietstocht afgeblazen uit vrees voor spanningen rond noodopvang

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Een nachtelijke fietstocht van Tholen naar Bergen op Zoom om aandacht te vragen voor fietsveiligheid en veilig over straat te kunnen in het donker, gaat komende vrijdag niet door. De organisatoren vrezen dat de tocht onderdeel wordt van de discussie over de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen.

1 dag geleden
De Ruucstoppelen trekt tennissers van binnen en buiten de regio naar Flupland

SINT PHILIPSLAND - Van 22 tot en met 30 augustus vond bij TV de Ruucstoppelen in Sint Philipsland het Gouverneur Open plaats. Tijdens het toernooi werd gespeeld op actuele rating in de categorieën Heren Dubbel, Dames Dubbel en Gemengd Dubbel.

2 dagen geleden