Leerlingen van OBS De Rieburch zamelen elektronisch afval in tijdens E-waste Race
SINT-MAARTENSDIJK - Wethouder Corniel van Leeuwen gaf vandaag het startsein voor de E-waste Race op OBS De Rieburch. Gedurende een aantal weken zamelen de kinderen van tien basisscholen uit de regio De Bevelanden en Tholen zoveel mogelijk oude en kapotte elektronische apparaten in.
Inwoners die in de buurt van de school wonen, kunnen tussen 27 maart en 20 april gemakkelijk en gratis het elektronisch afval thuis laten ophalen door het aan te melden via www.ewasterace.nl. Elektronisch afval is bijvoorbeeld een oud toetsenbord, kapotte waterkoker, defect mobieltje, oude of kapotte kabels en adapters. Kunnen de batterijen uit de apparaten gehaald worden? Haal deze dan voor het inleveren uit de apparaten. Inktcartridges, losse batterijen en losse accu’s vallen niet onder e-waste.
Het inleveren van klein elektronisch afval zorgt ervoor dat schadelijke stoffen niet in het milieu terechtkomen en er minder grondstoffen uit de aarde hoeven te worden gehaald. Als dank voor het aanbieden van elektronisch afval, ontvangen inwoners kortingscodes voor duurzame producten. De kinderen krijgen voor de ingezamelde e-wastepunten. De school met de meeste punten wint een prijscheque van 500 euro.
Deelnemende scholen
De tien scholen die in De Bevelanden en Tholen meedoen zijn: OBS De Rieburch uit Sint-Maartensdijk, De Wingerd uit Goes, De Schakel uit Oudelande, IKC Voorhoute uit Kruiningen, De Schuttevaer uit Hansweert, Juliana van Stolbergschool uit Kapelle, Openbare Basisschool De Vliete uit Wissenkerke, Het Stelleplankier uit Colijnsplaat, de Poeljeugd uit Goes en Regenboog uit Nieuwdorp.
E-waste Race
De E-waste Race is een initiatief van het O.L.A.Z. (een samenwerking van de Zeeuwse gemeenten op het gebied van afvalverwijdering) in samenwerking met de ZRD.
Meer uit Tholen
THOLEN - Koninklijke Muziekvereniging Concordia vierde zaterdagavond haar 140-jarig jubileum met het concert Trugkieke in de Meulvliet in Tholen. En dat werd een avond om niet snel te vergeten. Het publiek genoot volop van muziek, show en verrassingen. "Het was geen concert, het was een show", klonk het enthousiast vanuit de zaal. Anderen noemden het 'echt een avondje uit' en 'zó goed; Tholen op z'n best'.
17 minuten geledenTHOLEN - Sinterklaas zal op 15 november ruim een uur eerder dan normaal arriveren in de oude handelshaven van Tholen. Waar hij doorgaans rond 16.15 uur aanmeert met de pakjesboot, begint de intocht nu al om 15.00 uur. De reden voor de vroege start is een verandering in de route: de Sint trekt met zijn roetveegpieten dit keer niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet.
17 uur geledenTHOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Rianne van Duivenbode van Atelier Art-Co in Tholen.
21 uur geledenTHOLEN - In Nederland kunnen we niet zonder mantelzorgers: ze verlenen alledaagse zorg aan bijvoorbeeld een kind, ouder of buur. Wel blijkt het een zware taak. Zeeland telt namelijk zo'n tienduizend zwaar- tot overbelaste mantelzorgers, een stijging van 50 procent ten opzichte van twee jaar eerder. Maar op Tholen ligt dat anders, blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van het CBS, RIVM en de GGD's.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug (A29) richting Bergen op Zoom is zondag afgesloten voor een spoedreparatie. Rijkswaterstaat repareert dan schade aan het asfalt, waardoor automobilisten en vrachtverkeer moeten omrijden.
1 dag geledenTHOLEN - De provincie Zeeland past het snijseizoen voor zeegroenten aan. Vanaf volgend jaar mogen zeekraal en lamsoor pas worden gesneden ná het broedseizoen van vogels, van 15 juli tot en met 31 augustus. Voorheen kon dit al vanaf 15 april, wat betekent dat het snijseizoen met drie maanden wordt ingekort.
2 dagen geledenTHOLEN - Komende zaterdag verandert het oude stadhuis van Tholen voor één avond in een Italiaans theater. Het gitaarduo Izhar Elias en Fernando Riscado Cordas brengt dan een programma met beroemde Italiaanse melodieën, van opera tot filmscores.
3 dagen geleden