
Leerlingen St. Anthonius maken zich op voor finale First Lego League
OUD-VOSSEMEER - Fynn en Elin zijn dolblij dat ze naar de landelijke finale mogen van de First Lego League. Ze vinden het erg bijzonder dat ze zo ver zijn gekomen. De strijd geven ze niet op, in tegendeel, nu beginnen ze pas écht met de wedstrijd.
Even dromen Fynn en Elin weg in de gedachten dat áls ze de landelijke finale winnen, ze met 10 leerlingen naar Amerika mogen voor de champions league. Het tweetal laat duidelijk merken dat ze dat toch wel héél gaaf zouden vinden. Maar ze beseffen zich ook dat ze daar nog niet zijn.
Bijzonder vindt Fynn het wel, dat ze de regiofinale hebben gewonnen: “Maar we zijn ook wel echt goed hoor, we hadden de hoogste score en dat was echt heel veel. Wel 260 punten.” Elin vult daar op aan: “We hadden zelfs minder tijd dan de anderen, omdat er een groep was die aan de verkeerde tafel begon - onze tafel. Toen moesten wij snel wisselen naar een andere tafel. De tijd was al ingegaan dus eigenlijk hadden we misschien wel makkelijk 300 punten kunnen halen.” Voor de landelijke finale blijft het team sleutelen aan hun robot. Maar ook het innovatieproject wordt hard aangepakt. De ideeën worden breed uitgewerkt. “Om het project zo goed mogelijk te laten slagen hebben wij een enquête opgesteld en uitgedeeld in de buurt. Zo weten we waar we nog aan moeten werken of wat we moeten verbeteren.” Fynn en Elin zijn ervan overtuigd dat ze goede punten gaan halen bij de landelijke finales van de First Lego league.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Zwemmen in de Oosterschelde is een stuk veiliger dankzij een gloednieuwe dijktrap bij het strandje van Sint-Maartensdijk. Nu het trapje ook een leuning heeft, werd deze dinsdagmiddag officieel geopend door wethouder Hilde Moerland samen met enkele inwoners die het initiatief mee aandroegen.
7 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een kop koffie, een luisterend oor en een helpende hand: zo ziet een dag bij Raad en Daad eruit. Al jarenlang brengen de vrijwilligers van het Leger des Heils praktische hulp en sociale warmte in Loods 3. Toch is niet iedereen bekend met dit initiatief. Daarom is er op zaterdag 4 oktober een open dag in Sint-Maartensdijk.
11 uur geledenTHOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).
15 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.
1 dag geledenTHOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.
2 dagen geleden