Leerlingen Sint Anthonius testen ‘afval scheiden’
THOLEN - Robots, posters, spelletjes en veel afval... De leerlingen van groep 5-6 en 7-8 mochten vrijdag 10 december een pilot les van het natuurpodium uittesten!
Dit had Jolanda van de gemeente aan ze gevraagd. Vorig schooljaar hebben de leerlingen van de leerlingenraad van Sint Anthonius zich namelijk enorm ingezet en contact met haar gezocht om het afval op de gehele locatie gescheiden in te zamelen. Dat afval scheiden is nu dagelijks werk geworden; in elke groep zijn ‘Happers’ aanwezig die allemaal iets anders ‘lusten’ . Ook de containers buiten zijn gemerkt en de leerlingen van de BSO dragen zorg voor het ophaalschema. De ene week groen, de andere week PMD, restafval wordt elke week opgehaald en papier 1x per maand. De leerlingen draaien er hun hand niet meer voor om.
Meer scholen
Ze hopen dat ook andere scholen op het eiland Tholen op deze manier hun afval kunnen gaan verzamelen want we ze voelen zich verantwoordelijk voor een duurzame en schone wereld. Door afval te scheiden kun je zelf een bijdrage leveren en het is een kleine moeite!
Het materiaal uit het lespakket van het Natuurpodium is goedgekeurd door de leerlingen.
Door te oefenen met het circuit leer je welk afval in welke container hoort want sommige dingen zijn nog best lastig. Vooral het oefenen met de robots was populair. Die moesten de leerlingen zelf programmeren zodat het afval in de juiste bak gebracht werd.
Groep 5-8 van Sint Anthonius wenst de andere scholen én kinderdagverblijven op het eiland Tholen die afval willen gaan scheiden heel veel plezier met deze introductie les.
Meer uit Tholen
THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.
7 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.
10 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.
14 uur geledenTHOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."
1 dag geledenTHOLEN - Basisschoolkinderen in de gemeente Tholen kunnen vanaf volgende week weer kennismaken met allerlei sporten, activiteiten en hobby's. Het vertrouwde boekje Jij op Tholen is namelijk terug, maar heeft dit jaar een nieuwe naam en een frisse uitstraling: Sjors Sportief & Creatief.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug is deze week twee nachten afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden. Rijkswaterstaat sluit zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen af. De afsluiting geldt van woensdag 23 op donderdag 24 september en van donderdag 24 op vrijdag 25 september, telkens van 22.00 tot 05.00 uur.
1 dag geledenZEELAND - Wie in de kinderopvang wil werken, heeft de komende jaren volop kansen. In Zeeland zijn momenteel ruim 8,5 vacatures voor iedere kortdurende werkzoekende met een beroep in de kinderopvang. Tegelijkertijd dreigt het personeelstekort fors op te lopen.
2 dagen geleden