Leerlingen Sint Anthonius testen ‘afval scheiden’
THOLEN - Robots, posters, spelletjes en veel afval... De leerlingen van groep 5-6 en 7-8 mochten vrijdag 10 december een pilot les van het natuurpodium uittesten!
Dit had Jolanda van de gemeente aan ze gevraagd. Vorig schooljaar hebben de leerlingen van de leerlingenraad van Sint Anthonius zich namelijk enorm ingezet en contact met haar gezocht om het afval op de gehele locatie gescheiden in te zamelen. Dat afval scheiden is nu dagelijks werk geworden; in elke groep zijn ‘Happers’ aanwezig die allemaal iets anders ‘lusten’ . Ook de containers buiten zijn gemerkt en de leerlingen van de BSO dragen zorg voor het ophaalschema. De ene week groen, de andere week PMD, restafval wordt elke week opgehaald en papier 1x per maand. De leerlingen draaien er hun hand niet meer voor om.
Meer scholen
Ze hopen dat ook andere scholen op het eiland Tholen op deze manier hun afval kunnen gaan verzamelen want we ze voelen zich verantwoordelijk voor een duurzame en schone wereld. Door afval te scheiden kun je zelf een bijdrage leveren en het is een kleine moeite!
Het materiaal uit het lespakket van het Natuurpodium is goedgekeurd door de leerlingen.
Door te oefenen met het circuit leer je welk afval in welke container hoort want sommige dingen zijn nog best lastig. Vooral het oefenen met de robots was populair. Die moesten de leerlingen zelf programmeren zodat het afval in de juiste bak gebracht werd.
Groep 5-8 van Sint Anthonius wenst de andere scholen én kinderdagverblijven op het eiland Tholen die afval willen gaan scheiden heel veel plezier met deze introductie les.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het hoogste cijfer van de klas is niet voor iedereen weggelegd, maar de gemeente Tholen krijgt het wel. Accountsbureau BDO houdt elk jaar de meerjarenbegrotingen van alle gemeenten in Nederland tegen het licht en geeft Tholen voor het jaar 2024 een topbeoordeling. In haar inwonerscategorie staat de gemeente zelfs in de top drie van financieel meest gezond.
2 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst, gecombineerd met een Eucharistieviering in de Quirinuskerk van Parochie Sint Christoffel (actief in Halsteren, Lepelstraat, Tholen en Oud-Vossemeer), stonden dankbaarheid en vertrouwen in de toekomst afgelopen week centraal.
5 uur geledenPOORTVLIET - Het activiteitencomité van Poortvliet organiseert komende vrijdag 30 januari weer een lichtjesoptocht door het dorp. Eerder communiceerde het bestuur dat de start en finish bij voetbalvereniging SPS zou zijn. Inmiddels is deze verplaatst naar 't Ouwe Raed'uus.
21 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Drie zelfmoorden in de familie, een ongeneeslijk zieke moeder en woorden die niet uitgesproken worden. In haar nieuwe roman vertelt de 41-jarige Inge Duine in een fictief verhaal het stilzwijgen rond familiegeheimen. Iets wat zij van dichtbij heeft gezien. "Het gaat over zwijgen, woorden opsluiten in je lichaam en dat van generatie op generatie doorgeven."
1 dag geledenTHOLEN - Vorige week zaterdag presenteerde de SGP in Tholen haar verkiezingsprogramma voor de gemeenteraadsverkiezingen. Tijdens een vaartocht over de Oosterschelde werd het programma, getiteld 'Tholen, baken van rust', officieel gepresenteerd aan leden en belangstellenden.
1 dag geledenTHOLEN - Met de voorjaarsvakantie voor de deur heeft het team Jij op Tholen weer een programma voor kinderen en jongeren. De jeugd kan zich uitleven tijdens een potje bowlen, voetballen in het duister en op springkussens. Inschrijven is vanaf vanavond mogelijk, maar wees er snel bij want vol is vol.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 13 in de Derde Klasse.
2 dagen geleden