Leerlingen Sint Anthonius testen ‘afval scheiden’
THOLEN - Robots, posters, spelletjes en veel afval... De leerlingen van groep 5-6 en 7-8 mochten vrijdag 10 december een pilot les van het natuurpodium uittesten!
Dit had Jolanda van de gemeente aan ze gevraagd. Vorig schooljaar hebben de leerlingen van de leerlingenraad van Sint Anthonius zich namelijk enorm ingezet en contact met haar gezocht om het afval op de gehele locatie gescheiden in te zamelen. Dat afval scheiden is nu dagelijks werk geworden; in elke groep zijn ‘Happers’ aanwezig die allemaal iets anders ‘lusten’ . Ook de containers buiten zijn gemerkt en de leerlingen van de BSO dragen zorg voor het ophaalschema. De ene week groen, de andere week PMD, restafval wordt elke week opgehaald en papier 1x per maand. De leerlingen draaien er hun hand niet meer voor om.
Meer scholen
Ze hopen dat ook andere scholen op het eiland Tholen op deze manier hun afval kunnen gaan verzamelen want we ze voelen zich verantwoordelijk voor een duurzame en schone wereld. Door afval te scheiden kun je zelf een bijdrage leveren en het is een kleine moeite!
Het materiaal uit het lespakket van het Natuurpodium is goedgekeurd door de leerlingen.
Door te oefenen met het circuit leer je welk afval in welke container hoort want sommige dingen zijn nog best lastig. Vooral het oefenen met de robots was populair. Die moesten de leerlingen zelf programmeren zodat het afval in de juiste bak gebracht werd.
Groep 5-8 van Sint Anthonius wenst de andere scholen én kinderdagverblijven op het eiland Tholen die afval willen gaan scheiden heel veel plezier met deze introductie les.
Meer uit Tholen
THOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
1 minuut geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
18 uur geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
19 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
22 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - De politie heeft dinsdag vijftien mensen aangehouden die via sociale media hebben geprobeerd anderen aan te sporen terroristische misdrijven te plegen. Onder hen is een 19-jarige jongeman uit Tholen, bevestigt het Openbaar Ministerie. Hij wordt ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid.
2 dagen geleden