
Leerlingen Ravenstein: ‘Wij willen vrijspraak’
VLISSINGEN - De leerlingen van groep 7 en 8 van basisschool Ravenstein in Vlissingen hadden onlangs twee advocaten in de klas. Zij namen de kinderen tijdens hun gastles mee in de wereld van de advocatuur.
De gastles was onderdeel van het programma IMC Basis, een aanvullend onderwijsprogramma voor groep 7 en 8 van in totaal 38 scholen in sociaaleconomische achterstandswijken in Nederland. De kinderen krijgen les van professionals uit de praktijk.
Verzachtende onstandigheden
Voor het vak advocatuur introduceerde de politie en officier van justitie van het Openbaar Ministerie een casus aan de kinderen. Daarna was het de beurt aan de advocaten om in de klas de casus vanuit hun invalshoek te belichten.
Wilden de leerlingen als officier van justitie nog een forse straf voor een diefstal van amuletten en maskers in een online game, als advocaat gingen ze toch echt voor vrijspraak. Zeker nadat in de les over de reclassering duidelijk was geworden dat er verzachtende omstandigheden kunnen zijn waardoor je dingen doet die niet mogen.
Toga
En hoe kun je dan beter voor vrijspraak pleiten dan in een echte advocatentoga? Natuurlijk was dat gewaad voor de meeste kinderen nog iets te groot, maar voor sommige leerlingen werd wel duidelijk dat ze in de rol van advocaat kunnen groeien. Misschien worden ze later wel een echte advocaat, net als Cindy Koole en Sophie Veldhof. Zij zijn enthousiast over de gastles. “Je kijkt door een nieuwe bril naar je werk dankzij de kinderen”, laten Veldhof en Koole weten. “Het is een verrijking voor mijn taak als advocaat. En een leuke dag!”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.
18 uur geledenOOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."
20 uur geledenVLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd.
21 uur geledenVLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De verkoop van de 73 nieuwbouwappartementen in het Singelkwartier in Vlissingen verloopt voorspoedig. "Sinds het verkoopevent is er grote belangstelling. Inmiddels zijn 25 appartementen verkocht en is er een flink aantal opties genomen", vertelt makelaar Arthur Aerssens.
1 dag geleden