Leerlingen De Parelburcht ontbijten met de burgemeester
VLISSINGEN – In een poging het belang van een gezond ontbijt te onderstrepen, zaten burgemeester Van den Tillaar en 37 kinderen van basisschool De Parelburcht vanochtend samen aan de ontbijttafel. Dit initiatief maakt deel uit van het Burgemeestersontbijt, een landelijk programma dat 239 gemeenten in Nederland samenbrengt, waarbij burgemeesters en basisscholen gezamenlijk ontbijten om bewustwording te creëren rondom een gezonde start van de dag.
Van 9 tot en met 13 oktober 2023 vinden er in heel Nederland ontbijtsessies plaats, waar burgemeesters met leerlingen praten over het belang van een voedzaam ontbijt. Burgemeester Van den Tillaar ging in gesprek met groep 7A en 7B van basisschool De Parelburcht. Deze gezellige ochtend bood niet alleen een leerzame ervaring voor de kinderen, maar gaf ook de burgemeester de kans om te horen wat de kinderen het liefst ontbijten en waarom deze maaltijd zo cruciaal is.
Het Burgemeestersontbijt is een initiatief dat gedurende een hele week plaatsvindt, in samenwerking met gemeenten en scholen. Dit programma wordt georganiseerd door het Nationaal Schoolontbijt, dat vorig jaar een vernieuwde vorm kreeg.
Volkoren
De kinderen van basisschool De Parelburcht genoten van een gezond ontbijtpakket dat voldeed aan de actuele richtlijnen van het Voedingscentrum. Het pakket omvatte volkorenbrood, volkorenbolletjes, en volkoren mueslibollen met gezond beleg. Bovendien hadden de burgemeester en de kinderen keuze uit halfvolle zuivel, thee en groente. Een combinatie van gezond en smakelijk, waarmee een positieve start van de dag werd bevorderd.
Het Burgemeestersontbijt benadrukt niet alleen het belang van een voedzaam ontbijt, maar creëert ook een gelegenheid voor gemeenschappen om samen te komen en waardevolle gesprekken te voeren over gezonde voeding. Dit initiatief draagt bij aan een bewustere en gezondere samenleving, beginnend bij het ontbijt.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.
2 maanden geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
2 maanden geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
2 maanden geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
2 maanden geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
2 maanden geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
2 maanden geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
2 maanden geleden