Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerkracht moet lessen thuis voorbereiden en online vergaderen

Leerkracht moet lessen thuis voorbereiden en online vergaderen

DEN HAAG (ANP) - Het onderwijs gaat gewoon door, maar leerkrachten gaan diverse aangescherpte coronamaatregelen zeker merken in hun dagelijkse werk. Zo is het vanaf nu de bedoeling dat leerkrachten hun lesvoorbereidingen thuis gaan doen, legt een woordvoerster van de PO-Raad uit. Ook samen koffiedrinken in de lerarenkamer is niet meer de bedoeling. De sectororganisatie voor het basisonderwijs is druk bezig de protocollen aan te passen.

De aanpassingen volgen op een "extra uitwerking" van de basismaatregelen in het onderwijs, zoals minister Hugo de Jonge het noemt. Leerlingen blijven gewoon les krijgen op school, want dat is "het allerbeste voor hun ontwikkeling", schrijf hij. Alle andere werkzaamheden, waarvoor het personeel niet per se op school hoeft te zijn, moeten vanaf nu thuis worden gedaan. Ook studiedagen en vergaderingen moeten online worden gehouden om de kans op verspreiding van het virus te verkleinen.

"Onderwijspersoneel werkt thuis, tenzij zij onderwijs moeten geven of anderszins in het belang van leerlingen op school moeten zijn", luidt het nieuwe uitgangspunt.

Snottebellenbeleid

Volwassenen moeten net als in de rest van de samenleving weer 1,5 meter afstand van elkaar houden op scholen. Sinterklaas- en kerstvieringen moeten "zonder externen" worden gehouden. Ouders of andere familieleden zijn sowieso in principe niet meer binnen welkom, "tenzij het niet anders kan".

Wat hetzelfde blijft, is het zogeheten snottebellenbeleid. Kinderen met een milde verkoudheid mogen naar school, maar als ze veel hoesten, benauwd raken of koorts hebben, moeten ze thuisblijven. Dat moet sinds vorige week vrijdag ook weer als een huisgenoot, gezinslid of ander nauw contact is besmet met het coronavirus.

Zelftesten

Verder krijgen medewerkers van basisscholen én zowel de leerkrachten als de leerlingen in het voorgezet onderwijs "het dringende advies" om twee keer per week uit voorzorg een zelftest te doen. Scholen kunnen die gratis aanvragen.

Als scholen willen, mogen ze in overleg met de medezeggenschapsraad zelf meer maatregelen nemen, aldus de PO-Raad. "Denk hierbij aan het aangeven van looproutes in de school of het aanhouden van gespreide pauzes."

Meer uit Binnenland

Bob Vylan roept opnieuw 'Dood aan IDF' tijdens optreden Paradiso

AMSTERDAM (ANP) - De rapgroep Bob Vylan heeft tijdens hun optreden in Paradiso zaterdag de leus "Dood aan de IDF" herhaald. De IDF is het Israëlische leger, dat grootschalige aanvallen uitvoert op de Gazastrook. Op filmpjes op sociale media is te zien dat zanger Bobby Vylan aan het publiek vraagt wat ze willen horen. Vervolgens roept hij "Dood, dood aan de IDF" onder luid gejuich van het publiek. Op het podium is daarnaast een Palestijnse vlag te zien.

2 uur geleden
Alleen in Limburg zaterdagavond nog kans op stevige onweersbuien

DE BILT (ANP) - Alleen in Limburg is zaterdagavond nog kans op stevige onweersbuien. Daar geldt code geel van het KNMI. In de loop van de avond trekken de buien weg richting Duitsland.

6 uur geleden
Honderden actievoerders Extinction Rebellion aangehouden op A12

DEN HAAG (ANP) - Bij de blokkade van Extinction Rebellion op de Utrechtsebaan (A12) zijn zaterdagmiddag volgens de politie 402 actievoerders aangehouden. Zij zijn naar het ADO-stadion gebracht en daar op vrije voeten gezet. Een persoon zit nog vast omdat die niet zou hebben voldaan aan een bevel of vordering.

10 uur geleden
KNMI waarschuwt ook in oosten van het land voor onweersbuien

DE BILT (ANP) - Ook het oosten van het land moet zaterdag rekening houden met stevige onweersbuien. Het KNMI heeft ook voor de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland en Limburg code geel afgegeven, omdat er tot in de avond buien met hagel en windstoten tot 70 kilometer per uur mogelijk zijn.

10 uur geleden
Bevolkingsonderzoek biedt na datalek in nieuwe brief excuses aan

DEN HAAG (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland heeft in een nieuwe brief aan gedupeerden of mogelijk gedupeerden van de datadiefstal excuses aangeboden. "We vinden het verschrikkelijk dat er persoonsgegevens en testuitslag(en) zijn gelekt. Wij bieden u hiervoor onze excuses aan", is in de brief te lezen.

10 uur geleden
Panden van De Pizzabakkers in Amsterdam gesloten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier panden voor een halfjaar gesloten, daartoe besloot de locoburgemeester vrijdag. Het gaat om filialen van De Pizzabakkers, twee op de Plantage Kerklaan, een op de Overtoom en een op de Haarlemmerdijk. De pizzaketen is de laatste tijd meerdere keren doelwit geweest van explosies.

11 uur geleden
Man (20) opgepakt voor opruiing, rust in Beverwijk en Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Een 20-jarige man uit Heemskerk is vrijdagavond aangehouden voor het verspreiden van valse informatie en opruiing via sociale media, meldt de politie zaterdag. Hij zit vast. De politie zegt niet te kunnen delen wat de verdachte precies heeft geplaatst.

13 uur geleden