Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Leer scholieren al vroeg omgaan met sociale media’

‘Leer scholieren al vroeg omgaan met sociale media’

GOES - Jan Faasse heeft het boekje ‘What The H@ck’ van Maria Genova overhandigd aan de schoolbestuurders Anton Wullems en Ad Vis. Een verkeerd bericht op sociale media kan je lang achtervolgen, is zijn boodschap. 

Persoonsgegevensbescherming is een belangrijk onderwerp voor organisaties. De Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) beoogt de privacyrechten van alle Europeanen te beschermen. Dat betekent onder meer dat organisaties zorgvuldig met persoonsgegevens moeten omgaan. Scholen zijn daarbij niet uitgezonderd, maar dat is geen eenvoudige materie. De Bevelandse Albero Scholen en Prisma Scholengroep sloegen de handen ineen en namen daarom Jan Faasse in de arm.

Adviseren

Jan Faasse schoolde zich na een loopbaan als vrachtwagenchauffeur om en adviseert nu bedrijven, verenigingen en (onderwijs-)instellingen bij privacy-vraagstukken. Dat varieert van papieren dossiers controleren tot digitale veiligheid en het bespreekbaar maken van tekortkomingen op gebied van gegevensbescherming. Hij geeft ook workshops aan de leraren over dit onderwerp.

Tegelijkertijd zijn veel scholieren al van jongs af aan volop in de weer op sociale media, vaak zonder goed te kunnen overzien wat de gevolgen van fotootjes, selfies of berichten kunnen zijn. Omdat dit een kwetsbare groep is, wilde Faasse ook voor hen graag wat doen. Daarom overhandigde hij deze maand 39 exemplaren van het boekje ‘What The H@ck’ van Maria Genova aan de bestuurders Ad Vis van Albero Scholen en Anton Wullems van Prisma Scholengroep.

Nare berichten

In haar boek leert Genova scholieren via een spannend verhaal wat de gevolgen kunnen zijn van een hack. Hoofdpersoon André merkt ineens hoe hij door iedereen wordt genegeerd, nadat er via zijn mobiel nare berichten worden verstuurd. Het verhaal ontwikkelt zich tot een spannende strijd met een geheimzinnige hacker. “Al is het dan een fictief verhaal, het zou zomaar waargebeurd kunnen zijn”, geeft Faasse aan.

Bij het boekje hoort ook een lesbrief om de leerkrachten te helpen van dit onderwerp een project of les te maken.

In gesprek

Met name scholieren in de groepen 7 en 8 van de basisschool zijn al veel in de weer met sociale media, zeggen de schoolbestuurders. “Het is belangrijk dat scholieren weten wat de mogelijkheden en gevaren zijn van sociale media”, zegt Ad Vis. “Een verkeerd bericht op sociale media kan je heel lang blijven achtervolgen. Bovendien kan een onschuldig bericht nét iets anders worden begrepen. In de lesbrief staat ook hoe je met die jongeren in gesprek kunt gaan over dit onderwerp. Je kunt hier niet vroeg genoeg over beginnen.”

Voordeel is dat scholieren in de groepen 7 en 8 nog een vaste leerkracht hebben, die meer zicht heeft op wat er gebeurt. Wullems vult nog aan dat incidenten er zeker al zijn geweest. “We zitten er bovenop”, zegt hij stellig.

BIJDRAGE PETER URBANUS

Meer uit Beveland

Bibliotheek Oosterschelde zoekt taalvrijwilligers op Bevelanden

GOES - De Bibliotheek Oosterschelde is dringend op zoek naar nieuwe taalvrijwilligers voor haar vestigingen in Goes en 's-Gravenpolder. Via het Taalhuis helpen vrijwilligers volwassenen die moeite hebben met lezen, schrijven of spreken van de Nederlandse taal. Dit kan gaan om nieuwkomers, maar ook om Nederlandstaligen die laaggeletterd zijn.

1 uur geleden
Bouwcombinatie gevonden voor groot onderhoud aan Zeelandbrug

COLIJNSPLAAT - De bouwcombinatie BAM Infra Nederland en SPIE Nederland is geselecteerd om volgend najaar het beweegbare deel van de Zeelandbrug, de basculebrug, te renoveren en de Zeelandbrug van nieuw asfalt te voorzien. Dat laat de provincie Zeeland woensdag weten. De aanbesteding voor deze klus leverde niet meteen een inschrijver op.

15 uur geleden
Zeeuwse vliegdagen op vliegveld Midden-Zeeland

ARNEMUIDEN - Stichting Evenementen Midden-Zeeland organiseert de Zeeuwse vliegdagen op vliegveld Midden-Zeeland. Twee hele dagen is er een gevarieerd programma voor jong en oud. Tijdens deze dagen kom je vele facetten tegen van de luchtvaart zoals rondvluchten, zeefvluchten, helikopters, simulators, demonstraties, drones, braderie, muziek, en foodtrucks.

20 uur geleden
Puzzelen tijdens de bevrijdingsrit in juli en augustus

BAARLAND - Een speciale puzzelrit, de bevrijdingsrit, van Motor- en Autoclub de Bevelanden is te rijden in de maanden juli en augustus. 

1 dag geleden
Koperdiefstal legt treinverkeer in Zeeland deels plat

GOES - Op het spoortraject tussen Roosendaal en Vlissingen rijden sinds maandag veel minder treinen. De oorzaak is een koperdiefstal, meldt de NS. Reizigers van en naar Bergen op Zoom ondervinden flinke hinder.

1 dag geleden
Petje af wil groeien in Zeeland: tweede groep gewenst

GOES - Petje af wil groeien in Zeeland. Petje af is een initiatief dat kinderen in de laatste drie klassen van de basisschool helpt hun talenten te ontdekken. In Goes draait al vier jaar succesvol één groep succesvol. De organisatie hoopt daar binnenkort een tweede groep in Zeeland aan toe te voegen.

1 dag geleden
Adrz en Melius Klinieken werken samen om pijnzorg in Zeeland te verbeteren

GOES - Adrz en Melius Klinieken hebben hun krachten op het gebied van pijngeneeskunde gebundeld. Met de samenwerking willen beide zorginstellingen de wachttijden terugdringen, het pijnzorgaanbod in Zeeland behouden en patiënten sneller de juiste zorg op de juiste plek bieden.

2 dagen geleden