Leen Rijstebil: ‘Het herstel van mijn vrouw was de zege van 2021’
Ook de 73-jarige Leen Rijstenbil uit Oud-Vossemeer gaat met optimisme 2022 in. Hij vierde kerst samen met zijn vrouw Wilma. ’’Een beetje gourmetten, je weet wel van die lekkere dingen. Lekker gezellig.’’
Voor het nieuwe jaar heeft hij geen voornemens. ‘’Ik leef dag voor dag’’, vertelt Leen. Hij heeft zijn eigen Barbershop, een kapper gespecialiseerd in het knippen en scheren van mannen, in Oud-Vossemeer. ‘’Ik ben 73 en werk nog steeds. Heel de dag met blije mensen bezig zijn en hun mooi maken met een knipbeurt, dat vind ik hartstikke leuk.”
Leen en zijn vrouw hebben 2021 afgesloten met een kerst en oud en nieuw in eigen huis. ‘’Oorspronkelijk zouden ik en mijn vrouw voor het weekend een hotelletje pakken.’’ Vanwege de coronamaatregelen kon dit niet doorgaan. In plaats daarvan, vierden ze het gezellig met z’n tweetjes thuis. ‘’We hebben genoeg in de diepvries liggen.’’ Ook oud en nieuw vierde ze samen. ‘’Een beetje gourmetten, je weet wel van die lekkere dingen. Lekker gezellig.’’ Last van het vuurwerkverbod heeft hij niet gehad. ‘’Mijn hondje is er als de dood voor vuurwerk. Ik vind het verschrikkelijk.’’ Voor hem was het mooiste moment van 2021 het goede herstel van zijn vrouw. ‘’Ze heeft twee zware operaties gehad het afgelopen jaar’’, vertelt hij. Maar gelukkig is het allemaal goed gekomen. ‘’Dat ze gewoon thuis kan zijn, dat ze kan lopen, rondhuppelen. Het is een zege.’’
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 3: mei en juni.
46 minuten geledenSINT-ANNALAND - Sinds dit jaar is de Brabander Edward van den Eijnden (62) het nieuwe gezicht van Alvantho, de laatst overgebleven aardappelveiling van Nederland. Als veilingmeester en commercieel verantwoordelijke werkt hij aan de toekomst van de veiling, met oog voor traditie én vernieuwing.
18 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 2: maart en april.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
3 dagen geleden