Leen Rijstebil: ‘Het herstel van mijn vrouw was de zege van 2021’
Ook de 73-jarige Leen Rijstenbil uit Oud-Vossemeer gaat met optimisme 2022 in. Hij vierde kerst samen met zijn vrouw Wilma. ’’Een beetje gourmetten, je weet wel van die lekkere dingen. Lekker gezellig.’’
Voor het nieuwe jaar heeft hij geen voornemens. ‘’Ik leef dag voor dag’’, vertelt Leen. Hij heeft zijn eigen Barbershop, een kapper gespecialiseerd in het knippen en scheren van mannen, in Oud-Vossemeer. ‘’Ik ben 73 en werk nog steeds. Heel de dag met blije mensen bezig zijn en hun mooi maken met een knipbeurt, dat vind ik hartstikke leuk.”
Leen en zijn vrouw hebben 2021 afgesloten met een kerst en oud en nieuw in eigen huis. ‘’Oorspronkelijk zouden ik en mijn vrouw voor het weekend een hotelletje pakken.’’ Vanwege de coronamaatregelen kon dit niet doorgaan. In plaats daarvan, vierden ze het gezellig met z’n tweetjes thuis. ‘’We hebben genoeg in de diepvries liggen.’’ Ook oud en nieuw vierde ze samen. ‘’Een beetje gourmetten, je weet wel van die lekkere dingen. Lekker gezellig.’’ Last van het vuurwerkverbod heeft hij niet gehad. ‘’Mijn hondje is er als de dood voor vuurwerk. Ik vind het verschrikkelijk.’’ Voor hem was het mooiste moment van 2021 het goede herstel van zijn vrouw. ‘’Ze heeft twee zware operaties gehad het afgelopen jaar’’, vertelt hij. Maar gelukkig is het allemaal goed gekomen. ‘’Dat ze gewoon thuis kan zijn, dat ze kan lopen, rondhuppelen. Het is een zege.’’
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Op de spoedeisende hulp (SEH) is het vaak hollen of stilstaan. Voor het ziekenhuis en zijn medewerkers is het handig om vooraf goed in te kunnen schatten wanneer de piekmomenten zijn en wanneer het rustiger wordt. Het Expertisecentrum Zorgalgoritmen heeft hiervoor een druktevoorspeller ontwikkeld. Dit hulpmiddel wordt vanaf deze week als eerste ingezet op de SEH's van het Bravis ziekenhuis in Bergen op Zoom en Roosendaal.
5 uur geledenZEELAND - De verhoging van de btw op logies van 9 naar 21 procent kan volgend jaar leiden tot een drastische daling van het toeristisch bezoek aan Zeeland. "We maken ons grote zorgen", zegt gedeputeerde Dick van der Velde.
10 uur geledenTHOLEN - De gemiddelde Tholenaar had in 2024 een positief beeld van de leefbaarheid in de gemeente. Inwoners geven hun eigen kern gemiddeld een 7,4, zo blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen en woningcorporatie Stadlander.
1 dag geledenTHOLEN - Het actieve seizoen van de Aziatische hoornaar loopt ten einde en dat betekent ook dat de gemeente vanaf 15 november geen nesten meer verwijderd. De insecten bereiden zich voor op de winter, waarin de werksters en het volk afsterven. Wel blijft het volgens de gemeente belangrijk om nesten te melden via de BuitenBeter-app. Zo kunnen ze een inschatting maken van het aantal te verwachten nesten in 2026.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Voorstraat in Sint-Annaland gaat vanaf maandag tien weken dicht voor werkzaamheden aan de stoepen. Hierdoor is de straat helemaal afgesloten voor verkeer. De woningen, ondernemingen en winkels blijven bereikbaar voor fietsers en voetgangers. Het overige verkeer wordt omgeleid via de Weststraat.
1 dag geledenSCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.
2 dagen geledenTHOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.
2 dagen geleden