Leden PvdA gaan nu niet voor onderhandelingen met VVD liggen
ZEIST (ANP) - De leden van de PvdA gaan niet op voorhand voor coalitieonderhandelingen met de VVD en Mark Rutte liggen. Op een politieke ledenraad besloten zij niet te stemmen over een motie die oproept om niet in een nieuw kabinet-Rutte te stappen.
De PvdA wil graag samen met GroenLinks meepraten over kabinetsdeelname. Maar dat zou ook een hernieuwde samenwerking betekenen met de VVD en dat ziet een deel van de leden helemaal niet zitten. Na deelname aan het kabinet Rutte-II leden de sociaaldemocraten de zwaarste verkiezingsnederlaag uit hun geschiedenis.
De critici wilden met een motie verhinderen dat de PvdA nog eens in zee gaat met Rutte. Daartegen werd met succes bezwaar gemaakt, omdat het in strijd zou zijn met de partijregels. Die schrijven voor dat de leden achteraf oordelen over een eventueel onderhandelingsresultaat.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Invasieve exotische meerkikkers zijn in het zuidoosten van Nederland bezig aan een opmars. Dat levert risico's op voor inheemse amfibieën, waarschuwen onderzoekers van Ravon, Universiteit Leiden en Naturalis. "Kikkers eten eigenlijk alles wat in hun mond past - en de meerkikker heeft een behoorlijk grote mond", schrijven ze.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) versterkt de samenwerking met COC Nederland, na meldingen dat ruim de helft van de queer asielzoekers en statushouders zich onveilig voelt in de opvang. Volgens de belangenorganisatie heeft 57 procent van de ondervraagden discriminatie en verbaal, en soms ook fysiek, geweld ervaren.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Een groot deel van de antwoorden die AI-chatbots geven op nieuwsvragen blijkt niet accuraat te zijn. Dat meldt de NOS op basis van een internationaal onderzoek waaraan de publieke omroep (NPO) heeft meegedaan, samen met 21 andere publieke omroepen uit Europa, Canada en de VS.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Faissal T., de zoon van Ridouan Taghi, heeft in zijn strafzaak procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie. Dat bleek woensdag tijdens een voorbereidende zitting in de rechtbank in Zwolle. Wat die afspraken precies inhouden, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - PFAS, bestrijdingsmiddelen en broeikasgassen staan de komende jaren hoger op de prioriteitenlijst van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). De inspectie gaat haar toezicht en handhaving meer richten op schadelijke stoffen en hun risico's voor de gezondheid en het milieu. Naar andere aandachtsgebieden, zoals toezicht op de luchtvaart, gaat daardoor minder capaciteit. De inspectie maakt duidelijk dat niet alles kan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens Joost Eerdmans zijn huurders niet de dupe van plannen van zijn partij, JA21. "Nee, volgens mij niet. Dus dat kunnen wij direct factchecken", antwoordde Eerdmans toen het NOS Radio 1 Journaal hem dat voorlegde op basis van de doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten is Caroline van der Plas (BBB) de "voorzitter van de fanclub van Geert Wilders geworden". Dat zegt Jetten in de Volkskrant. "Ze kopieert zijn teksten en doet er nog een schepje bovenop."
4 uur geleden