Leden Iraanse Revolutionaire Garde omgekomen door aanval in Syrië
DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische raketaanval op de Syrische hoofdstad Damascus zijn vijf leden gedood van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), het militaire elitekorps van het streng islamitische land. In een reactie zegt het regime in Iran zich het recht voor te behouden te reageren op de "terreur van het neppe zionistische regime", melden Iraanse media.
Onder de doden zou het hoofd zijn van de Iraanse inlichtingendienst in Syrië. De garde valt rechtstreeks onder de geestelijk leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei.
Door de aanval die een woonblok van vier verdiepingen in Damascus volledig heeft verwoest, vielen nog zeker vijf andere doden. Israël heeft nog niet op de aanval gereageerd.
Hamas
In december kwamen ook al twee leden van de Iraanse Revolutionaire Garde en een Iraanse generaal om het leven door een Israëlische aanval op Damascus. Israël eiste toen niet de verantwoordelijkheid op voor die specifieke aanvallen, maar gaf wel aan zich te richten tegen Iraanse milities die in Syrië actief zijn.
De voorbije jaren heeft Israël in totaal honderden doelen bestookt in Syrië. De spanning tussen Iran, dat de Syrische president Bashar al-Assad steunt, en Israël is alleen maar toegenomen sinds de oorlog met de Palestijnse beweging Hamas uitbrak op 7 oktober. Iran is een bondgenoot van Hamas, de groepering die de Gazastrook bestuurt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
7 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
10 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.
10 uur geleden