Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leden Iraanse Revolutionaire Garde omgekomen door aanval in Syrië

Leden Iraanse Revolutionaire Garde omgekomen door aanval in Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische raketaanval op de Syrische hoofdstad Damascus zijn vijf leden gedood van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), het militaire elitekorps van het streng islamitische land. In een reactie zegt het regime in Iran zich het recht voor te behouden te reageren op de "terreur van het neppe zionistische regime", melden Iraanse media.

Onder de doden zou het hoofd zijn van de Iraanse inlichtingendienst in Syrië. De garde valt rechtstreeks onder de geestelijk leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei.

Door de aanval die een woonblok van vier verdiepingen in Damascus volledig heeft verwoest, vielen nog zeker vijf andere doden. Israël heeft nog niet op de aanval gereageerd.

Hamas

In december kwamen ook al twee leden van de Iraanse Revolutionaire Garde en een Iraanse generaal om het leven door een Israëlische aanval op Damascus. Israël eiste toen niet de verantwoordelijkheid op voor die specifieke aanvallen, maar gaf wel aan zich te richten tegen Iraanse milities die in Syrië actief zijn.

De voorbije jaren heeft Israël in totaal honderden doelen bestookt in Syrië. De spanning tussen Iran, dat de Syrische president Bashar al-Assad steunt, en Israël is alleen maar toegenomen sinds de oorlog met de Palestijnse beweging Hamas uitbrak op 7 oktober. Iran is een bondgenoot van Hamas, de groepering die de Gazastrook bestuurt.

Meer uit Buitenland

Veertigtal gewonden bij botsing luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.

5 minuten geleden
Franse oud-premier Lionel Jospin overleden

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.

46 minuten geleden
Iran dreigt met mijnen in Perzische Golf bij aanval op kustgebied

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.

48 minuten geleden
Piloten overleden na botsing op LaGuardia-luchthaven New York

NEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.

2 uur geleden
Gewonden bij botsing op Amerikaanse luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.

3 uur geleden
Ambulances van Joodse organisatie in Londen in brand gestoken

LONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".

3 uur geleden
VN: aarde hield recordhoeveelheid warmte vast in 2025

GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.

5 uur geleden