Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leden Iraanse Revolutionaire Garde omgekomen door aanval in Syrië

Leden Iraanse Revolutionaire Garde omgekomen door aanval in Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische raketaanval op de Syrische hoofdstad Damascus zijn vijf leden gedood van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), het militaire elitekorps van het streng islamitische land. In een reactie zegt het regime in Iran zich het recht voor te behouden te reageren op de "terreur van het neppe zionistische regime", melden Iraanse media.

Onder de doden zou het hoofd zijn van de Iraanse inlichtingendienst in Syrië. De garde valt rechtstreeks onder de geestelijk leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei.

Door de aanval die een woonblok van vier verdiepingen in Damascus volledig heeft verwoest, vielen nog zeker vijf andere doden. Israël heeft nog niet op de aanval gereageerd.

Hamas

In december kwamen ook al twee leden van de Iraanse Revolutionaire Garde en een Iraanse generaal om het leven door een Israëlische aanval op Damascus. Israël eiste toen niet de verantwoordelijkheid op voor die specifieke aanvallen, maar gaf wel aan zich te richten tegen Iraanse milities die in Syrië actief zijn.

De voorbije jaren heeft Israël in totaal honderden doelen bestookt in Syrië. De spanning tussen Iran, dat de Syrische president Bashar al-Assad steunt, en Israël is alleen maar toegenomen sinds de oorlog met de Palestijnse beweging Hamas uitbrak op 7 oktober. Iran is een bondgenoot van Hamas, de groepering die de Gazastrook bestuurt.

Meer uit Buitenland

Ook nieuwste zoekactie naar rampvlucht MH370 leverde niets op

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De grote zoekactie naar vlucht MH370, die eind vorig jaar begon, heeft niets opgeleverd. Er is een gebied van 15.000 vierkante kilometer afgezocht, maar dat resulteerde niet in "bevindingen die de locatie van het wrak bevestigen", melden de Maleisische autoriteiten. Deze zondag is het precies twaalf jaar geleden dat de Boeing 777 van Malaysia Airlines met 239 mensen aan boord vermist raakte. Onder hen was één Nederlander.

3 minuten geleden
Staatsmedia Iran: doden bij aanvallen van Israël en VS op olie

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.

2 uur geleden
Media: overeenstemming over nieuwe hoogste leider Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.

2 uur geleden
Luchtalarm Israël na raketlanceringen, geen slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.

2 uur geleden
Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

3 uur geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

3 uur geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

4 uur geleden