Ledecky na negende goud op gelijke hoogte met illustere Latynina
PARIJS (ANP) - De Amerikaanse zwemster Katie Ledecky heeft zaterdag voor de vierde keer op rij de olympische titel op de 800 meter vrije slag veroverd. Het betekende haar negende gouden medaille, waarmee ze op gelijke hoogte is gekomen met de voormalige Oekraïense turnster Larissa Latynina (tussen 1956 en 1964).
Onder toeziend oog van vele Amerikanen in La Défense Arena in Parijs won Ledecky de 800 vrij in een tijd van 8.11,04 minuten. Ariarne Titmus uit Australië eindigde als tweede (8.12,29) en Paige Madden uit de Verenigde Staten won brons (8.13,00).
Voor Ledecky - die op 15-jarige leeftijd haar eerste goud won in 2012 - betekende het haar veertiende olympische medaille in totaal. Eerder deze week won ze in Parijs de 1500 meter en behaalde ze zilver op de 4x200 meter vrije slag estafette en brons op de 400 meter vrije slag.
De zwemster uit Washington D.C. heeft eerder al aangegeven dat ze zeker door wil gaan tot en met de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
1 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
5 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
6 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
9 uur geleden