Ledecky na negende goud op gelijke hoogte met illustere Latynina
PARIJS (ANP) - De Amerikaanse zwemster Katie Ledecky heeft zaterdag voor de vierde keer op rij de olympische titel op de 800 meter vrije slag veroverd. Het betekende haar negende gouden medaille, waarmee ze op gelijke hoogte is gekomen met de voormalige Oekraïense turnster Larissa Latynina (tussen 1956 en 1964).
Onder toeziend oog van vele Amerikanen in La Défense Arena in Parijs won Ledecky de 800 vrij in een tijd van 8.11,04 minuten. Ariarne Titmus uit Australië eindigde als tweede (8.12,29) en Paige Madden uit de Verenigde Staten won brons (8.13,00).
Voor Ledecky - die op 15-jarige leeftijd haar eerste goud won in 2012 - betekende het haar veertiende olympische medaille in totaal. Eerder deze week won ze in Parijs de 1500 meter en behaalde ze zilver op de 4x200 meter vrije slag estafette en brons op de 400 meter vrije slag.
De zwemster uit Washington D.C. heeft eerder al aangegeven dat ze zeker door wil gaan tot en met de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
27 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
5 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
6 uur geledenBRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
13 uur geleden