Leclerc wil Verstappen aanvallen in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc wil alles op alles zetten om Max Verstappen voor te blijven in de Grote Prijs van Abu Dhabi, de laatste Formule 1-race van het seizoen. De Monegask staat elf punten achter op Verstappen in de strijd om de derde plaats in het WK-klassement.
"Ik zal behoorlijk wat risico gaan nemen bij de start", kondigde Leclerc na de kwalificatie aan. "Ik moet wel risico nemen, ik moet voor Max eindigen voor het kampioenschap. Ik zal alles geven en zie dan wel wat er gebeurt." Hij start vanaf de tweede startrij achter Lewis Hamilton, die poleposition veroverde. Verstappen staat naast Hamilton op de voorste startrij.
In de kwalificatie kon de Ferrari-coureur geen aanval meer plaatsen op de tijden van de coureurs voor hem, omdat hij werd opgehouden door langzaam verkeer. "Ik weet niet wat er precies gebeurde of dat we iets beter hadden kunnen doen. We moeten het analyseren, zodat het niet weer gebeurt. Want het was echt zonde."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
2 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
12 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden