Lawson vervangt opnieuw Ricciardo en dingt mee naar vaste F1-plek
SUZUKA (ANP) - Liam Lawson vervangt ook komend weekeinde in de Grote Prijs van Japan de geblesseerde Daniel Ricciardo bij het Formule 1-team AlphaTauri. De Australiër is nog altijd niet voldoende hersteld van zijn gebroken middenhandsbeentje, een kwetsuur die hij opliep tijdens een training bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort.
Lawson maakt zich op voor zijn derde optreden. De jonge Nieuw-Zeelander maakte indruk met zijn negende plaats in de Grote Prijs van Singapore afgelopen zondag en dingt serieus mee naar een vast stoeltje bij AlphaTauri voor volgend seizoen. Directeur Peter Bayer van het zusterteam van Red Bull liet op het circuit van Suzuka weten dat Lawson met Ricciardo en de Japanner Yuki Tsunoda in de strijd is voor de twee zitjes voor 2024. "Natuurlijk hebben we een bepaald idee over hoe het idealiter zou kunnen zijn, maar op dit moment laten we het open en maken ze alle drie kans", zei Bayer bij Sky Sports.
Tsunoda heeft twee ongelukkige races achter de rug. In de Grote Prijs van Italië viel hij in de opwarmronde al uit met een sputterende auto, in de Grote Prijs van Singapore kwam zijn race na een touché met Sergio Pérez al in de eerste ronde ten einde.
Lawson liet zelf al in de media optekenen dat hij teleurgesteld zou zijn als hij in 2024 weer zou terugvallen in een reserverol. "Ik snap hoe moeilijk het is om in de Formule 1 te komen, maar nu ik deze kans heb, zal ik er alles aan doen om te laten zien dat ik een vast stoeltje waard ben."
Meer uit Sport
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
51 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
15 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
17 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
23 uur geleden