Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lawson vervangt opnieuw Ricciardo en dingt mee naar vaste F1-plek

Lawson vervangt opnieuw Ricciardo en dingt mee naar vaste F1-plek

SUZUKA (ANP) - Liam Lawson vervangt ook komend weekeinde in de Grote Prijs van Japan de geblesseerde Daniel Ricciardo bij het Formule 1-team AlphaTauri. De Australiër is nog altijd niet voldoende hersteld van zijn gebroken middenhandsbeentje, een kwetsuur die hij opliep tijdens een training bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort.

Lawson maakt zich op voor zijn derde optreden. De jonge Nieuw-Zeelander maakte indruk met zijn negende plaats in de Grote Prijs van Singapore afgelopen zondag en dingt serieus mee naar een vast stoeltje bij AlphaTauri voor volgend seizoen. Directeur Peter Bayer van het zusterteam van Red Bull liet op het circuit van Suzuka weten dat Lawson met Ricciardo en de Japanner Yuki Tsunoda in de strijd is voor de twee zitjes voor 2024. "Natuurlijk hebben we een bepaald idee over hoe het idealiter zou kunnen zijn, maar op dit moment laten we het open en maken ze alle drie kans", zei Bayer bij Sky Sports.

Tsunoda heeft twee ongelukkige races achter de rug. In de Grote Prijs van Italië viel hij in de opwarmronde al uit met een sputterende auto, in de Grote Prijs van Singapore kwam zijn race na een touché met Sergio Pérez al in de eerste ronde ten einde.

Lawson liet zelf al in de media optekenen dat hij teleurgesteld zou zijn als hij in 2024 weer zou terugvallen in een reserverol. "Ik snap hoe moeilijk het is om in de Formule 1 te komen, maar nu ik deze kans heb, zal ik er alles aan doen om te laten zien dat ik een vast stoeltje waard ben."

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

18 minuten geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

1 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

3 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

3 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

5 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

5 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

6 uur geleden