Lavrov waarschuwt Europa voor 'suïcidale escapade'
NEW YORK (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft de Europese landen gewaarschuwd niet de confrontatie te zoeken met Moskou. Hij noemde dat tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties een "suïcidale escapade" terwijl de Russische oorlog met Oekraïne voortduurt.
Lavrov hield zaterdag in New York een felle toespraak in plaats van president Vladimir Poetin, die zoals gebruikelijk de laatste jaren het paradepaardje van de VN aan zich voorbij liet gaan. Hij raadde het de betreffende landen ook ten zeerste af Oekraïne "de NAVO binnen te sleuren".
"Het Westen hoopt Rusland te verslaan door het illegale neonaziregime in Kyiv te gebruiken", fulmineerde Lavrov. Hij voegde er nog aan toe dat westerse leiders Europa ook alvast voorbereiden op een wild avontuur dat gelijkstaat met zelfmoord. "Ik ga het hier niet hebben over de zinloosheid en het gevaar van alleen al het idee de strijd aan te gaan met een nucleaire mogendheid", aldus de stand-in van Poetin.
Lavrov stipte tevens "de grove rechtenschendingen" van de Russen aan en van mensen "die zich onderdeel voelen van de Russische cultuur". Hij deed dat niet lang na de bekendwording van een Russische luchtaanval met Iraanse Shahed-drones op een ziekenhuis in de Oekraïense grensplaats Soemy. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky vielen daardoor negen doden en twaalf gewonden.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/AFP) - Het gezonken hogesnelheidsveer dat zondag verongelukte voor de kust van Noord-Cyprus, is gevonden. Dat meldt de leider van de zelfverklaarde republiek, Tufan Erhurman. Twee vaartuigen uitgerust met onderzeedrones hebben het veer weten te bereiken. Het tweede daarvan, dat woensdag arriveerde, moet nu het wrak zien te bergen.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Het Nepalese energiebedrijf NEA heeft nog altijd hoop dat tientallen werkers die na de overstroming in het land vastzitten onder de grond nog in leven zijn. Het gaat om 46 mensen die in een "kamerachtig bouwwerk in de tunnel" van een waterkrachtcentrale moeten zitten, zegt Amshu Kiran Shahi van NEA. Verschillende zoekacties hebben nog niets opgeleverd.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Rusland moet harder worden aangepakt, nadat door Duitsland is vastgesteld dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Het is duidelijk dat dit alle kenmerken van door de staat gesteund terrorisme vertoont. De vraag is: wat doen we hieraan en wat kunnen we nog meer doen?", zei Kallas voor het begin van een bijeenkomst in het Ierse Wicklow.
4 uur geledenWICKLOW (ANP) - Duitsland voelt brede steun van zijn Europese bondgenoten na het aanwijzen van Rusland als verantwoordelijke voor mislukte droneaanvallen op het vliegveld van Leipzig, zegt buitenlandminister Johann Wadephul. "Ik ervaar heel veel eendracht en steun", aldus Wadephul voor overleg met zijn ambtgenoten van de andere EU-landen in Ierland.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran van dinsdag zijn vier leden van de Revolutionaire Garde en drie paramilitairen van de Basij-militie gedood, berichtten Iraanse staatsmedia. Eerder werden al elf andere doden gemeld, onder wie vier gasten van een huwelijksfeest dat werd getroffen.
5 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.
7 uur geledenLAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.
10 uur geleden