Lavrov: VS schendt volkenrecht met aanslag op Soleimani
MOSKPU (ANP/DPA/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft de aanslag van de VS op de machtige Iraanse generaal Qassem Soleimani een schending van de internationale rechtsregels genoemd. Het optreden van de Amerikanen zou kunnen leiden tot ernstige escalatie van de situatie in het Midden-Oosten.
Lavrov zei dat tijdens een telefonisch onderhoud met zijn Iraanse collega Mohammad Javad Zarif. Volgens het Kremlin had hij de Amerikaanse buitenlandminister Mike Pompeo dat eerder ook al te verstaan gegeven. In Moskou gingen zaterdag stemmen op de kwestie aan te kaarten bij de VN-Veiligheidsraad. Persbureau Interfax meldde dat de politici Leonid Sloetski, buitenlandspecialist in het parlement, en Konstantin Kosatsjev zich in die zin hebben uitgelaten.
Soleimani, commandant van de elitetroepen al-Quds, werd vrijdag bij het vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad gedood door een raketaanval met drones. Ook de Iraakse legerchef Abu Mahdi al-Muhandis kwam onder anderen om.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
8 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
9 uur geleden