Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov: VS schendt volkenrecht met aanslag op Soleimani

Lavrov: VS schendt volkenrecht met aanslag op Soleimani

MOSKPU (ANP/DPA/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft de aanslag van de VS op de machtige Iraanse generaal Qassem Soleimani een schending van de internationale rechtsregels genoemd. Het optreden van de Amerikanen zou kunnen leiden tot ernstige escalatie van de situatie in het Midden-Oosten.

Lavrov zei dat tijdens een telefonisch onderhoud met zijn Iraanse collega Mohammad Javad Zarif. Volgens het Kremlin had hij de Amerikaanse buitenlandminister Mike Pompeo dat eerder ook al te verstaan gegeven. In Moskou gingen zaterdag stemmen op de kwestie aan te kaarten bij de VN-Veiligheidsraad. Persbureau Interfax meldde dat de politici Leonid Sloetski, buitenlandspecialist in het parlement, en Konstantin Kosatsjev zich in die zin hebben uitgelaten.

Soleimani, commandant van de elitetroepen al-Quds, werd vrijdag bij het vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad gedood door een raketaanval met drones. Ook de Iraakse legerchef Abu Mahdi al-Muhandis kwam onder anderen om.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

3 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

3 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

4 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

4 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

5 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

6 uur geleden