Lavrov: VS schendt volkenrecht met aanslag op Soleimani
MOSKPU (ANP/DPA/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft de aanslag van de VS op de machtige Iraanse generaal Qassem Soleimani een schending van de internationale rechtsregels genoemd. Het optreden van de Amerikanen zou kunnen leiden tot ernstige escalatie van de situatie in het Midden-Oosten.
Lavrov zei dat tijdens een telefonisch onderhoud met zijn Iraanse collega Mohammad Javad Zarif. Volgens het Kremlin had hij de Amerikaanse buitenlandminister Mike Pompeo dat eerder ook al te verstaan gegeven. In Moskou gingen zaterdag stemmen op de kwestie aan te kaarten bij de VN-Veiligheidsraad. Persbureau Interfax meldde dat de politici Leonid Sloetski, buitenlandspecialist in het parlement, en Konstantin Kosatsjev zich in die zin hebben uitgelaten.
Soleimani, commandant van de elitetroepen al-Quds, werd vrijdag bij het vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad gedood door een raketaanval met drones. Ook de Iraakse legerchef Abu Mahdi al-Muhandis kwam onder anderen om.
Meer uit Buitenland
STARNBERG (ANP/DPA) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
3 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
4 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
6 uur geleden