Lavrov vergelijkt spanningen met NAVO met Koude Oorlog
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft de spanningen tussen Rusland en de NAVO vergeleken met de Koude Oorlog. "De toenemende spanningen, de uitbreiding van de militaire infrastructuur van de NAVO naar het oosten, het ongekende niveau van oefeningen aan de Russische grenzen, de stijgende defensiebudgetten, dit alles leidt tot onvoorspelbaarheid," zei Lavrov zaterdag tijdens de veiligheidsconferentie in München.
Lavrov: "In wezen wordt de structuur van de confrontatie met de Koude Oorlog nieuw leven ingeblazen." Aan de buitengrenzen van de NAVO met Rusland wordt sinds het begin van de Oekraïne-crisis in 2014 de militaire aanwezigheid aan beide kanten opgeschaald. Aanleiding was de annexatie van de Krim door Rusland.
Lavrov klaagde dat "er een barbarisatie is van internationale relaties die de leefomgeving van mensen belast".
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
56 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
2 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
10 uur geleden