
Lavrov: Poetin maakte grapje over steun voor Harris
MOSkOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin maakte maar een grap toen hij zei dat hij hoopt dat Kamala Harris de nieuwe president van de Verenigde Staten wordt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met Sky News Arabia.
Poetin zei eerder deze maand dat hij hoopte dat Harris de presidentsverkiezingen wint vanwege haar "aanstekelijke" lach.
"Het was een grap", zegt Lavrov nu. "President Poetin heeft een goed gevoel voor humor. Hij maakt vaak grapjes wanneer hij een verklaring of interview geeft".
Sancties VS
Over Trump zei Lavrov dat ze elkaar een aantal keren hadden ontmoet tijdens het presidentschap van de Republikein. "Hij was vriendelijk. Maar zijn regering heeft regelmatig zware sancties opgelegd aan Rusland." Lavrov zei dat Moskou dan ook nooit meer zal hopen op de komst van een "goed" iemand in het Witte Huis.
The New York Times schreef eerder deze maand dat Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat het Kremlin hoopt dat Trump de verkiezingen wint. De Republikein is kritisch op de steun die zijn land geeft aan Oekraïne in de oorlog tegen Rusland.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense autoriteiten melden dat Rusland een van de grootste gecombineerde aanvallen met drones en raketten op Kyiv heeft uitgevoerd sinds het begin van de oorlog. Nieuwssite Kyiv Independent schrijft dat zeker vijftien burgers medische hulp nodig hadden.
51 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië zijn nog steeds tienduizenden mensen afgesneden van de buitenwereld na overstromingen in het zuidoosten. Die hebben het leven gekost aan vijf mensen en een enorme ravage aangericht.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft vrijdag bevolen dat journalisten verplicht een officiële escorte moeten hebben in een groot deel van het Pentagon. Het is de nieuwste in een reeks beperkingen die de regering-Trump aan de pers heeft opgelegd.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Volgens de burgemeester van Kyiv is de stad zaterdagochtend geraakt door een Russische drone- en raketaanval. "Explosies in de hoofdstad. De luchtafweer is geactiveerd. De stad en de regio worden gezamenlijk aangevallen door de vijand", schreef hij op Telegram.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - De verdachte van de mesaanval op een perron van het centraal station van Hamburg moet zaterdag voor de rechter-commissaris verschijnen. Dat heeft een politiewoordvoerder gemeld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag de eerste stappen gezet om de sancties tegen Syrië op te heffen. Eerder had president Donald Trump aangekondigd dat zijn regering de sancties zou intrekken.
10 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben 79 mijnwerkers geëvacueerd die vastzaten in een Zuid-Afrikaanse goudmijn in de buurt van Johannesburg. Ruim honderd van hun collega's zitten nog steeds vast onder de grond, maakte de mijndirectie bekend.
12 uur geleden