Lavrov: operatie Oekraïne heeft Russische samenleving gezuiverd
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat de speciale militaire operatie, zoals de Russen de invasie in Oekraïne noemen, de Russische samenleving heeft "gezuiverd". Hij is blij dat tienduizenden het land sindsdien zijn ontvlucht, omdat de maatschappij nu "eensgezinder dan ooit" zou zijn.
Na de invasie hebben veel mensen het land verlaten om politieke redenen of om een mobilisatie te ontlopen. Volgens Lavrov hadden de mensen die zijn weggegaan "niet het gevoel dat ze bij de Russische geschiedenis en cultuur horen". Het Kremlin heeft hen eerder verweten verraders te zijn.
Lavrov sprak op een persconferentie en zei dat hij niet verwacht dat er snel begonnen kan worden met vredesonderhandelingen in Oekraïne. Volgens hem heeft het westen daar momenteel geen oren naar. Rusland wil dat Oekraïne zijn aspiraties opgeeft om zich aan te sluiten bij de NAVO, voordat de oorlog kan worden beëindigd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft iedereen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet opgedragen er weg te gaan. Talrijke mensen zijn meteen op de vlucht geslagen, meldt het Franse persbureau AFP.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en hun collega's van de Samenwerkingsraad van de Golfstaten (GCC) veroordelen de "ongerechtvaardigde Iraanse aanvallen" op de Golfstaten, stellen de EU en GCC donderdag in een gezamenlijke verklaring. Die aanvallen bedreigen de regionale en mondiale veiligheid, stellen zij. De EU en GCC roepen Iran op de aanvallen onmiddellijk te staken.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een tweede Iraans marineschip bevindt zich vlak buiten de territoriale wateren van Sri Lanka. Dat meldde een Sri Lankaanse minister in het parlement, zonder verder in detail te treden. Een ander Iraans oorlogsschip werd deze week door een Amerikaanse onderzeeër tot zinken gebracht bij de eilandstaat.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - In de Qatarese hoofdstad Doha zijn zware ontploffingen geweest. Iran bestookt de stad al langer met drones en raketten als vergelding voor de Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Journalisten van Reuters en AFP hebben knallen en rook gemeld. Het ministerie van Defensie in Qatar zegt bezig te zijn met het afweren van een raketaanval.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft met de Verenigde Staten gesproken over de mogelijkheid om de volgende onderhandelingsronde met Rusland uit te stellen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zij hebben het ook gehad over het eventueel wijzigen van de locatie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en van de Golfstaten bespreken donderdag of en hoe de EU de Golfstaten kan ondersteunen bij de verdediging tegen Iraanse aanvallen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van de videobijeenkomst.
2 uur geleden