Lavrov: operatie Oekraïne heeft Russische samenleving gezuiverd
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat de speciale militaire operatie, zoals de Russen de invasie in Oekraïne noemen, de Russische samenleving heeft "gezuiverd". Hij is blij dat tienduizenden het land sindsdien zijn ontvlucht, omdat de maatschappij nu "eensgezinder dan ooit" zou zijn.
Na de invasie hebben veel mensen het land verlaten om politieke redenen of om een mobilisatie te ontlopen. Volgens Lavrov hadden de mensen die zijn weggegaan "niet het gevoel dat ze bij de Russische geschiedenis en cultuur horen". Het Kremlin heeft hen eerder verweten verraders te zijn.
Lavrov sprak op een persconferentie en zei dat hij niet verwacht dat er snel begonnen kan worden met vredesonderhandelingen in Oekraïne. Volgens hem heeft het westen daar momenteel geen oren naar. Rusland wil dat Oekraïne zijn aspiraties opgeeft om zich aan te sluiten bij de NAVO, voordat de oorlog kan worden beëindigd.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
44 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
14 uur geleden