Lavreysen snelste in kwalificaties sprint bij WK baanwielrennen
BERLIJN (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zaterdag bij de WK baanwielrennen in Berlijn de beste tijden afgelegd in de kwalificaties voor het sprinttoernooi. Nadat Hoogland, als voorlaatste gestart, tot 9,322 was gekomen dook titelverdediger Lavreysen daar nog onder. De Brabander, met al twee wereldtitels op zak, kwam over 200 meter met 'vliegende start' tot een tijd van 9,253.
Beide sprinters stromen meteen door naar de achtste finales. De renners die eindigden op de plaatsen 5 tot en met 28 komen eerst uit in de eerste ronde. Dat geldt onder anderen voor Matthijs Büchli (9,575, 11e) en Sam Ligtlee (9,704, 25e).
Het sprinttoernooi gaat later op de dag verder tot en met de kwartfinales. Op de slotdag wordt zondag gestreden om de medailles.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
20 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
22 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
23 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
23 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
23 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
1 dag geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden