Laurien is één van de organisatoren van De Tafel: 'Iedereen is welkom'
OUD-VOSSEMEER - Vorige week woensdag konden inwoners uit de Oud-Vossemeer aanschuiven bij de Tafel van Vossemeer. De Tafel van Vossemeer is een initiatief van de Hervormde gemeente en de Protestantse gemeente de Bron. Iedereen is welkom ongeacht of men gelooft of niet. Laurien Droogers uit Oud-Vossemeer is één van de vrijwilligers die de Tafel van Vosmeer heeft georganiseerd. “Het idee van de Tafel van Vosmeer is spontaan ontstaan tijdens een gezamenlijke kerkenraadsvergadering. Het jaarthema van de protestantse kerken in Nederland is ‘aan tafel’ en daar past dit onderwerp natuurlijk goed bij. Financiële ontlasting, eenzaamheid, interesse in je dorpsgenoot…iedereen heeft zijn of haar eigen verhaal en reden om ook gezellig te komen eten”, legt Laurien uit. Het doel van de tafel is om jong en oud, kerkelijk of niet kerkelijk, alleenstaand en gezinnen samen te brengen. De eerste avond was meteen al een succes. Er stonden drie verschillende stamppotten op het menu en 15 gasten schoven aan. Vrijwilligers zorgden ervoor dat de gasten aan tafel bediend werden. Laurien vertelt verder: ”iedereen mag een vrijwillige bijdrage doneren, maar het is zeker niet verplicht. Mochten we niet uit de kosten komen, dan zullen de kerken dit bijleggen. Onze hoop is om steeds meer mensen te mogen ontvangen en ontmoeten. En wie weet kunnen we elkaar helpen, op wat voor manier dan ook.” De volgende Tafel van Vosmeer is op 8 februari. Opgeven kan via de inschrijfformulieren die in de kerken liggen.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.
4 uur geledenSCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.
7 uur geledenZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.
10 uur geledenTHOLEN - Anco Fase, Petrina Geluk-den Engelsman en Aad Prins hebben woensdagavond tijdens hun afscheid als raadsleden een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
14 uur geledenTHOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend.
1 dag geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.
1 dag geleden