Laurien is één van de organisatoren van De Tafel: 'Iedereen is welkom'
OUD-VOSSEMEER - Vorige week woensdag konden inwoners uit de Oud-Vossemeer aanschuiven bij de Tafel van Vossemeer. De Tafel van Vossemeer is een initiatief van de Hervormde gemeente en de Protestantse gemeente de Bron. Iedereen is welkom ongeacht of men gelooft of niet. Laurien Droogers uit Oud-Vossemeer is één van de vrijwilligers die de Tafel van Vosmeer heeft georganiseerd. “Het idee van de Tafel van Vosmeer is spontaan ontstaan tijdens een gezamenlijke kerkenraadsvergadering. Het jaarthema van de protestantse kerken in Nederland is ‘aan tafel’ en daar past dit onderwerp natuurlijk goed bij. Financiële ontlasting, eenzaamheid, interesse in je dorpsgenoot…iedereen heeft zijn of haar eigen verhaal en reden om ook gezellig te komen eten”, legt Laurien uit. Het doel van de tafel is om jong en oud, kerkelijk of niet kerkelijk, alleenstaand en gezinnen samen te brengen. De eerste avond was meteen al een succes. Er stonden drie verschillende stamppotten op het menu en 15 gasten schoven aan. Vrijwilligers zorgden ervoor dat de gasten aan tafel bediend werden. Laurien vertelt verder: ”iedereen mag een vrijwillige bijdrage doneren, maar het is zeker niet verplicht. Mochten we niet uit de kosten komen, dan zullen de kerken dit bijleggen. Onze hoop is om steeds meer mensen te mogen ontvangen en ontmoeten. En wie weet kunnen we elkaar helpen, op wat voor manier dan ook.” De volgende Tafel van Vosmeer is op 8 februari. Opgeven kan via de inschrijfformulieren die in de kerken liggen.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen gaan lijsttrekkers op donderdag 12 maart met elkaar in debat in De Vossenkuil. Ze bespreken zes actuele thema's, zoals parkeerproblemen en woningbouw. Alle lijsttrekkers zijn uitgenodigd om aan te schuiven.
11 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 4: ChristenUnie Tholen.
14 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 3: Algemeen Belang Tholen.
17 uur geledenTHOLEN - Tholenaren zijn positiever geworden over hun leefomgeving en de gemeente. Dat laat de burgerpeiling van 2025 zien. Op alle hoofdthema's scoort de gemeente Tholen beter dan in 2021. De stijgende lijn is bovendien sterker dan het Nederlandse gemiddelde.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - Rijkswaterstaat voert dit jaar tot en met september onderhoud uit aan de Slaakbrug (N257). Tijdens deze periode vinden werkzaamheden plaats. In juli en augustus is de brug vijf weken lang volledig afgesloten voor autoverkeer.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 2: VVD Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 1: SGP Tholen.
1 dag geleden