Laura Dern wint eerste Oscar voor Marriage Story
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Laura Dern heeft zondag haar eerste Oscar in ontvangst mogen nemen. Zij werd bekroond als beste bijrolactrice voor haar rol in het drama Marriage Story. Dern speelt een gehaaide advocaat die een vrouw begeleidt bij haar scheiding.
Het was de derde maal dat de 52-jarige actrice genomineerd was voor het prestigieuze beeldje. Zij nam het dit jaar op tegen Margot Robbie, Kathy Bates, Scarlett Johansson en Florence Pugh. Marriage Story is een van de titels waarmee Netflix zichzelf het afgelopen jaar profileerde als serieuze speler op de filmmarkt.
Dern won al talloze prijzen voor de rol en was absoluut favoriet. Zij droeg haar prijs op aan haar ouders, acteurs Diane Ladd en Bruce Dern. "Ze zeggen altijd: je moet je helden niet ontmoeten. Maar als je echt gelukkig bent, krijg je ze wel als je ouders."
Verder prees Dern regisseur/scenarist Noah Baumbach en bedankte hem voor de film. "Het is een prachtige film over liefde, en over het overkomen van hobbels in de naam van de liefde, je familie en onze planeet."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de brand ten zuidoosten van Parijs. De brand bij Fontainebleau heeft een gebied van zo'n 1000 hectare in de as gelegd.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft militaire oefeningen van een zogeheten multinationale troepenmacht voor Oekraïne aangekondigd. De exercities met het Oekraïense leger moeten in de komende maanden in buurlanden plaatsvinden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie minister Tom Berendsen, zijn faliekant tegen tolheffing in de Straat van Hormuz. Dat is maandag duidelijk geworden na de vergadering van de ministers in Brussel.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de zus van de overleden senator Lindsey Graham hem voorlopig vervangt. Hij zegt dat te hebben aanbevolen aan de gouverneur van South Carolina, waar Graham vandaan komt. "Dit zou een prachtig eerbetoon zijn aan Lindsey, die zielsveel van haar hield."
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft ingestemd met een grondwetswijziging waarmee president Tamás Sulyok uit zijn ambt wordt gezet. Premier Péter Magyar ziet Sulyok als een "marionet" van de vorige premier Viktor Orbán.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Marco Rubio van Buitenlandse Zaken bevestigt dat zijn land een grote campagne start om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag aan te pakken. Hij zei in een videoboodschap dat "de ICC en vrienden van het hof een oorlog voeren tegen ons land" en daarbij de "zogenaamde internationale wetgeving" misbruiken.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers gaan na de zomer verder praten over eventuele handelsmaatregelen tegen producten uit illegale Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. "We hopen dan weer een volgende stap te kunnen zetten", zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van een vergadering met EU-buitenlandministers in Brussel.
3 uur geleden