Later in de week meer duidelijkheid over publiek bij voetbal
DEN HAAG (ANP) - In de loop van de week komt er meer duidelijkheid of er ook in de laatste weken van het seizoen supporters mogen zijn bij de wedstrijden in het betaald voetbal. De KNVB heeft de overheid gevraagd om de pilotfase voor voetbalwedstrijden met publiek te verlengen tot het eind van het seizoen. Een woordvoerder van demissionair minister Tamara van Ark (Sport) laat maandag weten dat er eerst overlegd zal worden met de voetbalbond en burgemeesters.
"Het is wenselijk voor de bedrijfstak om in deze fase nog publiek te ontvangen", zei een woordvoerder van de KNVB zondag. Verder is het volgens hem "in deze fase voor de operatie en logistiek rondom het traject sneltesten cruciaal om door te gaan en niet stil te vallen".
De competities in het betaald voetbal (Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie) eindigen half mei. Aansluitend zijn de play-offs om Europees voetbal en om promotie/degradatie. Afgelopen weekeinde was bij alle wedstrijden in de Eredivisie publiek aanwezig in het kader van de landelijke pilot. Dat is allemaal goed gegaan, aldus de KNVB.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
8 uur geleden